×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. jūlijs, 2016
Drukāt

Norvēģijā atļauj peldēties “burkinī” (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Norvēģijas pilsētas Trumses Finsnēsas skolas administrācija un vecāki, izmantojot Norvēģijas Bēgļu lietu biroja palīdzību, vienojušies, ka skolniecēm šajā skolā turpmāk peldēšanas nodarbībās tiks atļauts tērpties tā saucamajos “burkinī” – īpaši musulmaņu jaunietēm izstrādātā piegulošā peldkostīmā, kas nosedz visu augumu un matus un atgādina tradicionālo musulmaņu sieviešu tērpu burku, vēsta Norvēģijas ziņu aģentūra NRK.

“Ja vecāki vēlas, lai viņu meitas nēsātu par pašu naudu pirktu burkinī, lai tā notiek, bet viņām būs jāpiedalās peldēšanas nodarbībās tāpat kā citiem un kopā ar citiem. Mēs vecākiem skaidri likām saprast, ka ticība nav iemesls, lai nepiedalītos peldēšanas apmācībā,” vietējam Trumses laikrakstam komentējis kāds šīs skolas skolotājs. Nesen izgudrotais burkinī kļūst aizvien populārāks islāmticīgajās valstīs, kur reliģiskie uzskati sievietēm neļauj peldēties rietumniecēm ierastajos peldkostīmos. “Tas ir tāds pats peldkostīms, tikai nosedz drusku vairāk,” skaidrojusi Oslo un Ākešhusas universitātes koledžas profesore Kristina Valseta.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tur jau tā lieta, ka musulmaņi pieprasa ne tikai to, lai tas nosegtu visu augumu, bet arī pieprasa, lai nebūtu pieguļošs. Tāpēc tie Burkini nav diez ko ērti. Iegūglējiet Burkini, tad redzēsiet, kāds tas izskatās.

  2. aizliegt ar likumu nēsāt šis lupatas eiropas valstīs…savā musļiku zemē lai valkā ko grig

  3. Ja kas nepatik vai nav pienemams lai brauc uz savam islama valstim! Nav mums jāpiemerojas viņiem vai kā jaizpatik.!!!!! Vini ir tie kam japiemerojaa ja grib te dzivot !!!!!!!

  4. piemērots brīdis kādam nirējam to paltraku noraut

  5. Musulmaņu sieviešu tradicionālais tērps nav burka! Burkīnī nav piegulošs! Nekompetents žurnālists!

    • Varbūt burka jau ir tradicionāls kristiešu tērps? Par pieguļošs/nepieguļošs – var strīdēties uz nebēdu. Norvēģiem šķiet, ka pieguļošs. Visādā ziņā pieguļošāks par pašu burku.

  6. šamējās jau tādas pašas kā baltās, tikai dvielis ap galvu…

Draugiem Facebook Twitter Google+