×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Nosaka aizliegumu psihoaktīvai vielai, kas prasījusi vismaz 12 cilvēku dzīvības (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis pagaidu aizliegumu izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūtīt vai izplatīt psihoaktīvo vielu “Acetylfentanyl” un to saturošus izstrādājumus, kas pasaulē prasījuši vismaz 12 cilvēku dzīvības, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

SPKC direktore Inga Šmate skaidro, ka šī ir jauna psihoaktīvā viela, kas ir aptuveni piecas reizes spēcīgāka pēc tās iedarbības nekā heroīns. Tās lietošana var radīt nopietnu kaitējumu veselībai, bīstamību dzīvībai un apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

19.septembrī Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemts ziņojums par šīs vielas izņemšanas gadījumu Polijā. Kopumā izņemti 20,2 grami šīs vielas, kas izskatās pēc baltas krāsas pulvera. ASV no 2013.gada marta līdz maijam reģistrēti 12 ar “Acetylfentanyl” lietošanu saistīti nāves gadījumi.

SPKC rīcībā nav informācijas par “Acetylfentanyl” izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas tās ārstnieciskās vērtības vai lietojums.

Aizliegums vielai stājās spēkā šodien un noteikts uz laiku līdz 2015.gada 25.septembrim.

Atbilstoši likuma par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību viela un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām trīs darba dienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai. Ja tas netiek izdarīts, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde šos izstrādājumus no aprites izņem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 12 miruši narkomāni uz 220 miljoniem iedzīvotāju, no kuriem apmēram 40 miljoni dzīvo zem nabadzības sliekšņa un vēl vismaz tikpat ikdienā lieto dažādas narkotikas. Nebija vērts celt troksni. Nu, nomira narkomāns, nu, i labi, ka nomira. Vislabāk būtu, ja visi narkotiku lietotāji noliktu karoti jau pēc pirmās reizes. Būtu mazāk problēmu.

Draugiem Facebook Twitter Google+