×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

Nosauc jomas, kurās Latvijā visvairāk trūkst darbinieku (6)

Ilustratīva Foto LETAIlustratīva Foto LETA

Latvijā darbinieku visvairāk trūkst informācijas tehnoloģiju (IT), apstrādes rūpniecības un transporta jomās, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Tāpat NVA daudz vakanču reģistrētas vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības, būvniecības, kā arī izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas jomās.

Simsone stāstīja, ka darbinieku trūkst gan augstākas kvalifikācijas, gan zemākas kvalifikācijas profesijās, taču par izteiktu darbaspēka trūkumu Latvijā nevarot runāt.

Viņa norādīja, ka kopumā Latvijā bezdarba līmenis samazinās un arī šogad sagaidāms, ka reģistrētā bezdarba līmenis samazināsies par 0,3-0,4 procentpunktiem.

Jau vēstīts, ka janvārī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā bija 8,5%. Janvāra sākumā NVA uzskaitē bija 78 357 reģistrētie bezdarbnieki, bet janvāra beigās – 80 016. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā palielinājies par 1659 cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. “Nav ko bij’ kauti kumeliņu, tagad pašiem jāstiepj vezumiņu.” šos vārdus Skolnieciņš izkliedz Latvijas darba devējiem. Paši kapitālisti ir vainīgi Latvijas Republikas bēdīgajā situācijā, jo tieši kapitālisti šeit ir un bija pie varas. Par vēlu ir raudāt! Cieņā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ [Baltu Skaudības Dievs Skolnieciņš]

  2. Nekādu darbinieku netrūkst – dēls grib ar 18 gadiem sākt strādāt, sodīts nav, uzskaitēs nav, aizrakstīja lielajiem veikalu tīkliem – Depo, Rimi, Cenu klubs u.c. , rakstīja vēl citur par krāvēju u.c., neviens pat neatbildēja. Ko tad viņi grib, ar augstu izglītību un pieredzi strādās tajās vietās, kur minimālā vai nedaudz pāri tai alga. Visu tikai dara, lai te ievestu it kā lētāku darbaspēku.

  3. Par lielveikaliem dzirdēt negribu – dēls grib sākt strādāt – pieteicās kādās 5 lielveikalu ķēdēs, kur meklēja darbiniekus, neviena pat neatbildēja. Trūkstot darbinieku!

  4. Darbinieku trūkst tur kur neko nevar nozagt un min alga. Tiesneši, ministri, locekļi, tur visas vietas aizņemtas gadu uz priekšu. Neviens no bļāvējiem nav aizbraucis strādāt uz ārzemju uzņēmumiem par priekšnieku. Te viņi lepni sevi sauc par “stopkrānu”, a tur viņi ir “bremzes”.

  5. Visvairāk darbinieku trūkst maksātnespējas administratoru un tiesu izpildītāju jomās jo strādājošie tur nespēj algu saskaitīt.

  6. Tur jau Muceniekos sez melnie un gaida darbu!

Draugiem Facebook Twitter Google+