×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. marts, 2016
Drukāt

Nošāvies leģendārais mūziķis Kīts Emersons (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ceturtdienas vakarā savās mājās Kalifornijā miris leģendārais roka taustiņinstrumentālists, grupas “Emerson, Lake and Palmer” līdzdibinātājs Kīts Emersons, ko policija izmeklē kā iespējamu pašnāvību nošaujoties.
Emersonam bija 71 gads.

“Emerson, Lake and Palmer” bundzinieks Karls Palmers savā personīgajā mājaslapā paudis sēras par viņa nāvi.
“Kīts bija maiga dvēsele, kura mūzikas mīlestība un kaislība pret savu veikumu kā taustiņinstrumentālistam nebūs sasniedzama vēl daudzus gadus,” raksta Palmers. “Viņš bija celmlauzis un novators, kura muzikālais ģēnijs skāra mūs visus roka, klasikas un džeza pasaulēs.”

Emersons ieguva pasaules slavu, pateicoties saviem šoviem, spēlējot klavieres un “Hammond” ērģeles. Līdzās grupām “Pink Floyd”, “Genesis” un “Yes” Emersonu uzskata par vienu no īpatnējākajiem un arī ietekmīgākajiem progresīvā roka pārstāvjiem.

Emersons dzimis 1944.gadā Lielbritānijā. Jau bērnībā viņš ieguva lielisku muzikālo izglītību, kas palīdzēja viņam vēlāk radīt jaunu un oriģinālu stilu, kas apvieno sevī vairākus pastāvošos mūzikas virzienus.
20 gadu vecumā Emersons dibināja grupu “The Nice”. Kopā ar to mūziķis pirmo reizi izmantoja “Hammond” ērģeles, lai izpildītu kompozīcijas blūza, džeza un roka stilā. Emersons kļuva par pirmo mūziķi, kurš jau pagājušā gadsimta 60.gados sāka izmantot koncertos tā saucamo “Moog” sintezatoru, no kura mākslinieks spēja izvilināt visdaudzveidīgākās skaņas.

1970.gadā Emersons, basģitārists Gregs Leiks un bundzinieks Karls Palmers dibināja grupu “Emerson, Lake and Palmer”, kura ātri vien nokļuva progresīvā roka virsotnē. Grupas pirmais singls ar nosaukumu “Pictures At An Exhibition” izraisīja īstu sensāciju progresīvā roka sfērā tajos gados. Šī kompozīcija sākās ar klasiskas melodijas, kuru 19.gadsimtā komponējis Modests Musorgskis, vētrainu interpretāciju roka stilā. Nākamo desmit gadu laikā grupa “Emerson, Lake un Palmer” ne reizi vien sevi skaļi pieteica ar novatorisko pieeju roka un klasiskajai mūzikai, laižot klajā vairākus veiksmīgus albumus un uzstājoties visā pasaulē skaļu ovāciju pavadībā.

Emersons radījis daudzu Johana Sebastiana Baha un Belas Bartoka klasisko skaņdarbu roka aranžējumus.

80.gados Emersons sāka veidot solo karjeru, ierakstīja vairākus albumus un rakstīja mūziku mākslas un animācijas filmām Holivudā.

2004.gadā viņš dibināja grupu “Keith Emerson Band”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dusi Mierā Kit..

Draugiem Facebook Twitter Google+