Pasaulē
Vēsture

Pateicoties “Facebook”, noskaidro 62 gadus senu mistēriju0

Aostas policijas foto, Collage made with FotoJet

Pirms 13 gadiem Alpos atrasts kāda vairāk nekā pirms pusgadsimta miruša vīrieša līķis. Viņa peronība nebija zināma, kamēr policija ar sociālā tīkla “Facebook” palīdzību neatrada viņa tuviniekus, raksta “Gazeta.ru”.

1954. gada martā francūzis Anrī Lemasnē atpūtās Itāļu Alpos. 26. martā, lai nosvinētu 35 gadu jubileju, viņš vienatnē devās izbraucienā ar slēpēm, un pēc tam neviens viņu netika redzējis līdz 2005. gadam, kad policija vienā no Aostas kūrorta piekalnēm atrada cilvēka mirstīgās atliekas, slēpes, rokaspulksteni, brilles un krekla stūrīti ar izšūtiem iniciāļiem. Tiesu medicīnas eksperti noteica mirušā dzimumu, aptuveno vecumu un garumu, taču viņa personību noskaidrot tobrīd neizdevās.

Mīkla tika atrisināta tikai šovasar, kad Aostas policija publicēja informāciju par atrasto mirušo sociālajā tīklā “Facebook” un lūdza to nodot tālāk. Drīz informāciju radio izdzirdēja francūziete Emma Nasema, kura atcerējās, – 1954. gadā Alpos gājis bojā viņas tēvocis Anrī. Viņa par to pavēstīja tēvam, Anrī jaunākajam brālim Rožē Lemasnē, kurš atzina – viņš priecājas, ka uzzinājis brāļa likteni: “Es ticu aizkapa valstībai un tam, ka mēs satiktos, pat ja viņš nebūtu atrasts. Taču ir brīnišķīgi, ka viņu atrada, jo nu mēs varam sarīkot bērnu ceremoniju. Nākamgad viņam apritētu simts gadi.”

Pēc policijas minējuma, Anrī gājis bojā pēkšņā vētrā. Tas nav pirmais šāds atradums Alpos, – pērnvasar tur tika atrasts kāds pāris, kurš gāja bojā 1942. gadā.

LA.lv