×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Noskaidroti drošākie uzņēmumu autoparki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pagājušās nedēļas nogalē pirmo reizi valsts vēsturē tika piešķirts tituls – “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Jauno konkursu organizē apdrošināšanas sabiedrība “Balta” kopā ar Drošas braukšanas skolu un Latvijas Darba devēju konfederāciju.


Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda atzinību, ka privātas biznesa struktūras pievērsušās satiksmes drošības veicināšanai: “Meklējot, atrodot un godinot tos, kuri satiksmes drošības jomā investē gan darbu, gan naudu.”

Laba, iespējami jauna tehnika – drošības pamats. Arnis Jaudzems (“Sixt”) piedāvāja mazajiem autoparkiem analīzi veikt viņu vietā. Pakalpojumu sauc “Mobilitātes konsultācijas”. Ja interesē – meklējiet internetā www.lv.sixt.com.

Par apdrošināšanu un riskiem seminārā runāja Gatis Kaģis (“Balta”).

“Iesaistiet augstāko vadību risku vadības procesā! Labākie rezultāti tiek sasniegti tajos uzņēmumos, kur šīs norises redz, saprot, uzrauga un atbalsta prezidents, direktors, akcionāri, nevis deleģē to zemāka līmeņa vadītājiem vai ierindas darbiniekiem. Un runa nav tikai par finansējuma piešķiršanu. Bieži personīga līdzdalība problēmu risināšanā, tam ziedotais laiks ir efektīvāks par naudu,” aicināja Kaģis.

Risku paredzēšanā nav sīkumu. Zaudējumus rada ne tikai lielas avārijas. No lāstekām, piemēram, cieš bīstamās vietās “noparkoti” auto (pērn viens pat tika pilnībā norakstīts), Latvijai raksturīgs liels zemes ceļos sasistu stiklu daudzums. Komerctransports bieži tiek bojāts, manevrējot iekraušanas un izkraušanas laikā.

“Baltas” pārstāvis norādīja, ka atmaksājas investīcijas mūsdienīgā aprīkojumā un tehnoloģijās. Konkursā piedalījās kāds uzņēmums (60 auto), kura apdrošināšanas gadījumu izmaksas trīs gadus bijušas augošas. Līdz jauna pasākumu plāna izstrādei, kurā ietilpa arī GPS kontroles sistēmu uzstādīšana. Tās lieliski disciplinējušas autovadītājus, devušas faktu bāzi labākai maršrutu plānošanai. Un ātri ieguldījumus, kā saka, atmaksājušas. Ne tikai ar negadījumu skaita samazinājumu, bet arī ar degvielas ekonomiju, ar precīzāku uzdevumu izpildi, kas savukārt ceļ firmas prestižu.

 

Fakti

Uzvarētāji un balvas

Kopvērtējumā par 2012. gada visdrošākajiem autoparkiem Latvijā tika pasludināti šādu uzņēmumu autoparki:

1. SIA “British American Tobacco Latvia” (vairumtirdzniecība)

2. SIA “Ventspils reiss” (pasažieru pārvadātājs)

3. SIA “AGA” (ražotājs)

4. SIA “Jelgavas autobusu parks” (pasažieru pārvadātājs)

5. SIA “Tukuma auto” (pasažieru pārvadātājs)

6. SIA “EnergRemonts Rīga” (enerģētikas un industriālās būvniecības uzņēmums)

7. SIA “Rialtrans” (kravu pārvadātājs)

8. AS “CATA” (pasažieru un kravu pārvadātājs)

9. SIA “M Sped” (kravu pārvadātājs)

10. SIA “SilJa” (tirdzniecības un remonta uzņēmums)

Kategorijā “Drošākais pasažieru pārvadātājs 2012” tika sumināta SIA “Ventspils reiss”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+