×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Noskaidrots jaunais Latvijas dižķirbis. Uzzini, cik tas sver!

kirbis1

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 3. oktobrī pulcējās desmit lielāko Latvijas ķirbju saimnieki un viņu atbalstītāji, lai klātienē uzzinātu, kurš no finālistiem iegūs šī gada lielākā ķirbja titulu.

 

Lielveikalu tīkla “Maxima” rīkotais Latvijas ķirbju čempionāts norisinājās jau astoto gadu pēc kārtas, un šogad, uzstādot jaunu Latvijas rekordu, par čempionu kļuvis dagdēnietes Innas Kozlovskas izaudzētais 214 kilogramus smagais oranžais dārza karalis.

Šī gada čempionam piekāpies otrās vietas ieguvējs – pašas jaunākās sacensību dalībnieces, septiņus gadus vecās Montas Marijas Kozlovskas izlolotais 184 kilogramus smagais ķirbis. Savukārt godpilnajā trešajā vietā ierindojās sacensību debitante Gundega Neimane no Kuldīgas novada ar savu 154 kilogramus smago dārza ogu.

{gallery id=”2211″}

“Esam novērojuši, ka jau gadskārtēji vislielākie ķirbji uz čempionātu atceļo tieši no Skrundas, Dagdas, Ādažu puses un Rīgas rajona, tātad varam secināt, ka šajos reģionos ir vispiemērotākā vide un pieredzes bagātākie ķirbju audzētāji Latvijā. Latvijas ķirbju čempionātu rīkojam jau astoto gadu, un es ļoti priecājos, ka teju katru gadu mums izdodas uzstādīt jaunu rekordu un atrast aizvien lielāku Latvijā audzētu ķirbi,” stāstīja Viktorija Gulbe, “Maxima Latvija” Zīmola un komunikāciju departamenta direktore, pie viena arī pateicoties Rīgas Zooloģiskajam dārzam par ilgu un veiksmīgu sadarbību.

Lielo dārza ogu čempionātam šogad pavisam bija pieteikti 30 milzu ķirbji no Skrundas, Jaunokras, Carnikavas, Ādažiem, Tērvetes, Ventspils, Kuldīgas un citām Latvijas pilsētām un novadiem. Par tradīciju kļuvusi divu ģimeņu dalība veikalu tīkla “Maxima” rīkotajā ķirbju čempionātā – Kozlovsku (Jaunokra, Dagdas nov.) un Badovsku (Skrunda) ģimenes jau gadskārtēji iekļūst čempionāta finālā, un visspraigākā sacensība notiek tieši šo divu ģimeņu starpā. Šogad Kozlovsku ģimenes oranžie lolojumi bija padevušies īpaši brangi – finālā iekļuva visi pieci čempionātam pieteiktie ķirbji.

Arī šī gada sacensībās par teju neizkustināmo dārza milžu svēršanu un mērīšanu rūpējās Latvijas ķirbju čempionāta ilggadējais patrons – spēkavīrs Raimonds Bergmanis. Viņam palīdzēja 2013.gada spēcīgākais vīrs Latvijā Didzis Zariņš. Pēc sacensībām gan abi spēkavīri izteicās, ka, ja ķirbji turpināšot pieņemties svarā, tad, iespējams, nākamgad jālūko palīgā saukt vēl kādu stiprinieku.

Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas ceremonijas noslēguma milzu ķirbis tika piešķirts kā kārums launagā Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem – huzārpērtiķiem un krēpjvilkiem. Jāpiebilst, ka īpaši krēpjvilkiem par godu ķirbis tika pildīts ar banāniem, jo tieši banāni ir šo dzīvnieku iemīļotākais kārums.

Latvijas raženāko ķirbju čempionāta uzvarētāji savā īpašumā ieguva vērtīgas balvas. Pirmās vietas ieguvējs saņēma lielveikalu tīkla “Maxima” dāvanu karti 300 latu vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – dāvanu kartes attiecīgi 200 un 150 latu vērtībā. Savukārt pārējie septiņi ķirbju īpašnieki, kuru izaudzētie dārza karaļi iekļuva finālā, katrs saņēma “Maxima” dāvanu karti 50 latu vērtībā.

Pērn Latvijas ķirbju čempiona titulu ieguva 165 kilogramus smagais skrundēnietes Dainas Badovskas izaudzētais rekordlielais ķirbis, kuram piekāpās 117 kilogramus smagais šī gada uzvarētājas Innas Kozlovskas audzētais ķirbis. Godpilnajā trešajā vietā ierindojās Valda Magoņa izaudzētā 110 kilogramu smagā dārza oga.

Astotā “Latvijas lielākā ķirbja” čempionāta finālistu saraksts un rezultāti:

Vieta

Dalībnieks

Ķirbja svars (kg)

1.

Inna Kozlovska

214

2.

Monta Marija Kozlovska

184

3.

Gundega Neimane

154

4.

Gundega Rokola

150

5.

Vladislavs Kozlovskis

143

6.

Galina Kozlovska

121

7.

Gatis Badovskis

117

8.

Daina Badovska

117

9.

Svetlana Skubišs

102

10.

Valdis Magonis

88

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+