Latvijā
Izglītība

Noskaidrots, kurš nopludināja eksāmena domrakstu tematus 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

12. decembrī Valsts policija (VP) kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par 12. klašu latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izpaušanu. Par aizdomās turēto šajā lietā ir atzīta viena perona – kāda Rīgas vidusskolas amatpersona, portāls LA.lv uzzināja VP.

Lai noskaidrotu iespējamo vainīgo, kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika nopratināti vairāki desmiti personu, veiktas ekspertīzes, izņemti datu nesēji, mobilie telefoni un citi priekšmeti, kam ir nozīme kriminālprocesā.

Veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika aizturēta iespējamā vainīgā sieviete, kura ir kādas Rīgas vidusskolas amatpersona. Sieviete tiek turēta aizdomās par ierobežotas pieejamības izpaušanu.

Tā kā kriminālprocesa ietvaros ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, šā gada 12. decembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Jau vēstīts, ka šā gada 19. maijā tika saņemts iesniegums no Valsts izglītības satura centra (VISC) un uzsākts kriminālprocess par iespējamām pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar latviešu valodas centralizēto eksāmenu domraksta tematu izpaušanu. Dažus mēnešus vēlāk, 6. septembrī, uzsāktais kriminālprocess tika pārkvalificēts par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta vai kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LA.lv