×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Noslēdzies Latvijas simtgades lugu konkurss, laureātus paziņos otrdien

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Ir noslēdzies Latvijas Nacionālā teātra izsludinātais pilna apjoma lugu konkurss, un seši labākie autori ir Rodžers de Kūrs, Rūta Žeina, Andris Ūdris, Lelde Stumbre, Anna Rancāne un Artūrs Dīcis, LA.lv uzzināja teātrī.

Pavisam konkursam 19 autori iesnieguši 22 lugas. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. februārī – šobrīd teātris neatklāj, kādā secībā žūrija ierindojusi sešus labāko darbu autorus.

Saskaņā ar konkursa nolikumu piešķirtas trīs balvas – 1. vietas ieguvējs saņems 5000 eiro, 2. vietas ieguvējs – 3000 eiro un 3. vietas ieguvējs – 2000 eiro pirms nodokļu samaksas, tāpat būs trīs veicināšanas prēmijas, sacīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimševiča.

Žūrijas komisijas sastāvā bija Latvijas Nacionālā teātra štata režisori – Edmunds Freibergs, Indra Roga, Valters Sīlis, Elmārs Seņkovs, teātra direktors Ojārs Rubenis un direktora palīdze repertuāra jautājumos, teātra zinātniece Ieva Struka.

Konkursa uzdevums ir veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību un stimulēt jaunu darbu tapšanu, kas liecinātu par šodienas procesiem, notikumiem un personībām un piedāvātu pārvērtēt no jauna skatupunkta 20. gadsimta notikumus Latvijā.

Lugu konkursa balvu fonds 10 000 eiro ir no Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+