Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Notiks konference par Brāļu draudzēm (1)

Foto: lgdb.lnb.lvFoto: lgdb.lnb.lv

Nākamnedēļ, 10. un 11. aprīlī Valmierā – Vidzemes Augstskolā un Valmieras muzejā– notiks starptautiska konference “Brāļu draudze Vidzemes kultūrtelpā”, vēsta Valmieras dome.

Konferencē piedalīsies vēstures, filozofijas, filoloģijas un literatūras pētnieki, mācībspēki no Latvijas, Somijas, Čehijas un Zviedrijas, to skaitā Dr. habil. philol. Janīna Kursīte (LU), Prof. em. Dr. Valters Nollendorfs (Latvijas Okupācijas muzejs), Dr. phil. Jānis Krēsliņš (Zviedrijas Nacionālā bibliotēka), Ph. D. Pāvels Štolls (Prāgas Kārļa Universitāte), Dr. hist. Jānis Šiliņš (LU), Dr. phil. Andris Vilks (LNB), Dr. theol. Jouko Talonen (Helsinku Universitāte), Dr. hist. Vija Daukšte (LNB) un citi.

Konference būs veltīta latviešu rakstnieka Artura Baumaņa romānu triloģijai “Hernhūtieši”, hernhūtiešu kustības vēsturei Vidzemē 18.-19.gs., kā arī Valmiermuižas īpašnieces Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes (1683-1750) personībai. Pateicoties tieši viņai, romānā pieminētās Brāļu draudzes kļuva par latviešu nacionālās izglītības un atmodas pirmsākumu.

Vizītes laikā konferences dalībnieki piedalīsies pieņemšanā pie Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja, kā arī kopīgi iestādīs liepiņu ģenerālienes Hallartes piemiņai. Vidzemes augstskolā notiks dažādas lekcijas, tāpat tiks prezentētas elektroniskās versijas M. Kaudzītes grāmatai “Brāļu draudze Vidzemē” (1877) elektroniskās grāmatas un Artura Baumaņa romānu triloģijai “Grāfa kunga sūtnis”, “Saderinātie”, “Hernhūtieši”.

Otrās dienas noslēgumā paredzēts svētbrīdis Jērakalnā, ekskursija pa Brāļu draudzes vietām Valmieras tuvumā, ciemošanās Valmiermuižā, kā arī ģenerālienei Halartei veltīta pieminekļa pieteikums.

Konferenci organizē Vidzemes Augstskolas Humanitāro, ekonomisko un sociālo pētījumu institūts, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Valmieras muzejs, biedrība “Vidzemes kultūrvēsturiskā mantojuma pētniecības centrs” un Brāļu draudzes misija Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. patiess Prieks par iecerēto pasākumu–lai izdodās!

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+