Kultūra
Kultūrpolitika

Novados atklās Dziesmu svētku vēstniecības0

Publicitātes foto.

Ar svinīgu vēstniecības karoga pacelšanu, tautas deju ansambļu priekšnesumiem, koru dziedājumiem un dažādām darbnīcām lieliem un maziem Rēzeknē, Valmierā, Rīgā, Liepājā un Jelgavā, dziedātājas Olgas Rajeckas vadībā jūnija pirmajās nedēļas nogalēs visos novados atklās Dziesmu svētku vēstniecības, informē svētku komunikāciju pārstāve Inga Vasiļjeva.

“Sestdien, 2. jūnijā, – Rēzeknē, svētdien, 3. jūnijā, – Valmierā, piektdien, 8. jūnijā, – Rīgā, sestdien, 9. jūnijā, – Liepājā un svētdien, 10. jūnijā, Jelgavā plkst. 11 notiks reģionālo Dziesmu un deju svētku vēstniecību atklāšana un simboliskas atklāšanas lentes griešana, savukārt plkst. 13 kopā ar pilsētas domes pārstāvjiem, reģiona Dziesmu un deju svētku koordinatoru, kā arī Rimi pārstāvjiem tiks pacelti Dziesmu un deju svētku vēstniecību karogi,” pauda Vasiļjeva. Noslēdzošajā vēstniecību atklāšanas pasākumā Jelgavā Svētku dalībniekus un līdzjutējus sveiks arī kultūras ministre Dace Melbārde.

Katrā vēstniecības atklāšanā no plkst. 11 līdz 16 ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim būs iespēja piedalīties dažādās darbnīcās – izgatavot savu tautisko kroni, sapīt rokassprādzi, kurā iepīt arī visas labās domas un emocijas, Svētkus gaidot, piedalīties sportiskās stafetēs, izdziedāties un izdancoties kopā ar Dziesmu un deju svētku dalībniekiem, kā arī iesaistīties daudzās citās jautrās un tautiskās aktivitātēs. Savukārt plkst. 15 visi aicināti baudīt īpašo Dziesmu un deju svētku kūku, kuras receptes autore ir Rimi Gardēde, kūku meistare Liene Zemīte.

Saistītie raksti

Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības vērs laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, trīs centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

Dziesmu un deju svētku vēstniecība Rēzeknē tiks atklāta 2. jūnijā laukumā pie Rimi Hipermārketa Atbrīvošanas alejā 138, 3. jūnijā – Valmierā, laukumā pie Rimi Hipermārketa
Fabrikas ielā 2, 8. jūnijā – Rīgā, pie Rimi Express Šķūņu ielā 19, 9. jūnijā Liepājā, laukumā pie Rimi Rietumu Centra Jaunā Ostmalā 35, savukārt 10. jūnijā vēstniecība tiks atklāta Jelgavā, pie Mini Rimi Vivo centrā, Katoļu ielā 18.

LA.lv