×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Novembrī būtiski pieaugusi prezidenta popularitāte (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Novembrī būtiski pieaugusi Valsts prezidenta Andra Bērziņa popularitāte – 58% Latvijas iedzīvotāju prezidenta darbību vērtē pozitīvi, kas ir par 5 procentpunktiem vairāk nekā pirms mēneša, liecina “Latvijas Faktu” veiktā aptauja.

Bērziņa darbu novembrī 31,2% iedzīvotāju vērtējuši negatīvi, savukārt 10,8% aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā. Oktobrī prezidentu atbalstīja 53%, 34% aptaujāto bija neapmierināti ar Bērziņa darbu un 12,2% nesniedza konkrētu vērtējumu.

Aptauja veikta pirms traģēdijas Zolitūdē un tā neatspoguļo iedzīvotāju vērtējumu par prezidenta reakciju pēc tās, atklāja “Latvijas Faktu” direktors Aigars Freimanis. Viņš prezidenta popularitātes kāpumu skaidro ar to, ka līdz ar nākamā gada budžeta apspriešanu koalīcijā sākās krīze. Situācijā, kad Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) “bija padarīts par boksa maisu” un no dažādām pusēm saņēma ultimātus, prezidents guva priekšrocību, jo netika apdraudēts.

Šis ir viens no augstākajiem prezidenta vērtējumiem visā viņa darbības laikā – vairāk pozitīvo vērtējumu Bērziņam bija vien pirms gada, kad augustā un oktobrī prezidentu pozitīvi vērtēja attiecīgi 59,3% un 59% respondentu.

Šī gada laikā būtiski ir samazinājies Bērziņa negatīvo vērtējumu īpatsvars – pērnā gada izskaņā un šā gada sākumā Bērziņa darbu negatīvi vērtēja 42% respondentu, līdz ar to negatīvais vērtējums ir samazinājies par aptuveni 10 procentpunktiem. Zemākais negatīvais vērtējums Bērziņam bija viņa darbības sākumposmā, kad tolaik vēl neiepazītā prezidenta darbu negatīvi vērtēja vien aptuveni 22% aptaujāto.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Super, tikai nezin kāpēc Latvijas avīze ir vienīgā, kas par to raksta! Tautu nedaudz nervozē vilcināšanās ar jauno premjera kandidatūru. Un vēl, prezidenta birojam jābūt aktīvākam sadarbībā ar masu medijiem, jo daudzus prezidenta labos darbus mēs uzzinām tikai kā baumas no kāda cita, tā tam nevajadzētu būt!

  2. Nevajag sacerēt muļķības! Bijušais komunists Bērziņš, nekad nav bijis un nekad arī nebūs populārs cilvēks Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+