×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. decembris, 2014
Drukāt

Novembrī trūcīgo skaits valstī samazinājies (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Novembrī valstī reģistrēti 63 705 trūcīgie, kas ir par 1055 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Gada sākumā Latvijā trūcīgā statuss bija spēkā 83 273 cilvēkiem.

Pagājušajā mēnesī trūcīgo skaits valstī kopumā veidoja 3,2% no visiem iedzīvotājiem. Savukārt septembrī trūcīgo skaits valstī sasniedza 3,28% no visiem iedzīvotājiem, bet oktobrī trūcīgo skaits bija 3,25% no visiem iedzīvotājiem.

Lai gan trūcīgo skaits valstī samazinājies, pabalstos izmaksātā summa pieaugusi. Kopumā pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem novembrī izlietojušas 3 910 372 eiro, bet pagājušajā mēnesī tie bija 3 457 096 eiro.

Savukārt pabalstu saņēmēju skaits pieaudzis par 8028 cilvēkiem, sasniedzot 68 291 personu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče, katru gadu šīs izmaiņas saistāmas ar sezonālajiem apstākļiem – vairāk cilvēku pieprasa apkures pabalstus.

Visvairāk naudas iztērēts dzīvokļu pabalstu izmaksai – 1 204 862 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. mums te valdība kabina makaronus uz ausīm itkā paaugstina dzīves līmeni
  bet īstenībā te ir briesmīga nabadzība salīdzinot ar citām valstīm

 2. Viņi ir aizbraukuši uz laimes un pārpilnības zemi — Krieviju.

 3. “Kāds krāšņums, kāda burvība, cik gaiša visa istaba” no tādas prieka vēsts, ka mēneša laikā 1055 trūcīgie Latvijā ir nolikvidēti. Ja šitāds progress turpināsies, tad var aprēķināt pēc cik ilga laika Latvijā būs nolikvidēti visi trūcīgie. Kāpēc es saku, ka viņi ir nolikvidēti? Tāpēc, ka nav dzirdēts, ka šī mēneša laikā Latvijā būtu radītas tūkstoš jaunas darba vietas ar cilvēka cienīgu atalgojumu. Ja nu vienīgi kāds no tiem trūcīgajiem ir pamanījies aplaupīt banku vai vinnējis loterijā . Bet arī par to nekas nav dzirdēts. Vēl paliek pēdējais variants – acīm redzot, tie trūcīgie ir kļuvuši turīgi no tiem lielajiem pašvaldību pabalstiem.

 4. tik raksta. ka trūcīgo mazāk. Protams būs mazāk, jo tad kad minimālā alga bija 180 lati, trūcīgs bija ar ienākumiem līdz 90 latiem. Tagad, kad minimālā alga 320 eiro(225 lati) bet drīz būs 360eiro(253lati), par trūcīgo var un verēs kļūt ar ienākumiem līdz 128 eiro(tie paši 90 lati). Nakamgad vēl mazāk trūcīgo paliks, jo daudzu trūcīgo ģimeņu ienākumi par kādu piecīti pārsniegs to nemainīgo 90 lati (128 eiro) robežu, jo gan daudzi pabalsti (par invaliditāti) ir pacelti, gan pensijas indeksētas. Tauta taču paliek baģātāka, vara var lepoties par sevi.
  Tik kas pateiktu kā cilvēkiem izdzīvot ar tiem 91 latiem(130 eiro) katram, kad jau neskaities trūcīgs, un tiek ņoņemtas visas sociālās palīdzības, ko ģimenes saņēma.

 5. Izmirst ātrāk nekā jauni nāk klāt.

 6. Trūcīgo samazinājums – mākslīgs. Pati līdz šim biju, tagad vairs neesmu. Jāuzrāda konta izdrukas. Ja vīrs dzīvo atsevišķi un pārskaita man 200 eiro, tad ienākumos skaitās gan viņa alga, gan man pārskaitītie 200 eiro. Ja tāpēc, lai samaksātu elektrību(jo savādāk to atslēgtu) esmu paņēmusi kredītu, tad tie arī skaitās ienākumi. Tāpēc vairs neķēpājos ar to ‘pazamojošo ik pa trīs mēnešiem veicamo procedūru un vairs neeju uz labklājības pārvaldi. Domāju tādā veidā arī citi atkrituši. Par to jau neviens pat neiedomājās…

 7. Veel labaak buutu ja samazinaatos Latvijas miljonaaru skaits!

 8. tas bija sagaidāms-laiks vēss-izmirst….

 9. Taatad tas 1055 ir aizcelojis!

Draugiem Facebook Twitter Google+