×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Novokuzņeckas mākslinieks pabeidz da Vinči gleznu (1)

Foto: Wikimedia Commons un Novokuzņeckas Mākslas muzejs.Foto: Wikimedia Commons un Novokuzņeckas Mākslas muzejs.

Mākslinieks Konstantīns Dverins no Novokuzņeckas ir uzgleznojis veltījumu slavenajam Renesanses laika gleznotājam Leonardo da Vinči, radot versiju par viņa gleznu “Maga pielūgšana”, vēsta “RIA Novosti”.

Gleznu “Maga pielūgšana” da Vinči sāka gleznot 1481. gadā pēc augustīniešu mūku pasūtījuma. Tomēr glezna palika nepabeigta, jo gleznotājs devās uz Milānu, bet mūki, bažījoties, ka viņa prombūtne ieilgs, pasūtīja mākslasdarbu citam Renesanses laika māksliniekam – Filipo Lipi.

Dverina gleznu izstādīs viņa personālizstādē, kura Novokuzņeckas mākslas muzejā apskatāma līdz 24. novembrim.

“Neviens 540 gadus nebija mēģinājis neko par šo tēmu pateikt. Tad es nolēmu: kādēļ nepamēģināt?” – žurnālistiem pauda Dverins, atklājot, ka glezna viņam prasījusi četrus mēnešus darba.

Konstantīns Dverins dzimis 1961. gadā Novokuzņeckā, viņa reālisma manierē izpildītās gleznas bijušas izstādītas Maskavā, Valsts domē, Tagankas teātrī, Centrālajā mākslinieku namā, kā arī Berlīnes kinofestivālā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik iespējams spriest no publicētā attēla, Dverina kunga gleznojumam piemīt 21.gs. glezniecībai tipiskās īpašības – ‘lēta’ krāsu izvēle, tieksme pēc ārišķīgiem efektiem un telpiskuma trūkums. Leonardo laikā par šādu darinājumu mākslinieku ģilde gleznotāju Dverinu droši vien padzītu no pilsētas, lai neapkauno profesiju. Bet mūsu dienās pat mākslas darba ieceres parodija vairo atdarinātāja slavu. Žēl Leonardo, jo šādā veidā tiek radīts maldīgs priekšstats par viņa mākslas potenciālu. Dverina kungs, savukārt, demonstrē, ka nekas daudz vairāk par aizkrāsotāju viņš nav un labi, ka tas tagad ir zināms.

Draugiem Facebook Twitter Google+