×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Ņujorkas MoMa atklās Bjorkai veltītu izstādi

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Robots no mūzikas video "All Is Full of Love".

No 7. marta līdz 15. jūnijam MoMa Ņujorkā būs apskatāma dziedātājai Bjorkai veltīta izstāde, liecina informācija muzeja mājaslapā.

Plaša, daudzšķautnaina, multimediāla – tā pāris vārdos var raksturot Bjorkas vairāk nekā 20 radošās darbības gadiem veltīto retrospektīvu. Izstāde apvoeno skaņu, vizuālos materiālus, instrumentus, objektus, kostīmus. Tā, piemēram, Muzeja priekštelpā izstādīti instrumenti, kas izmantoti albumā “Biophilia” (2011), savukārt otrajā stāvā konstruētas divas telpas. Viena veltīta MoMa pasūtinātajai jaunajai skaņas un video instalācijai “Black Lake” – dziesmai no Bjorkas jaunākā albuma “Vulnicura” (2015), savukārt otra ir kino telpa, kurā būs iespējams vērot mūzikas video retrospektīvu, sākot no albuma “Debut” (1993) līdz “Biophilia”.

Trešajā stāvā izkārtots interaktīvs ceļojums cauri Bjorkas albumiem, ko papildina Islandes rakstnieka Sjón veidots biogrāfisks vēstījums par dziedātāju. Šajā izstādes daļā arī daudz vizuālu objektu tostarp Krisa Kaningema radītie roboti mūzikas video “All Is Full of Love”, maķedoniešu modes mākslinieka Maržana Pejoski radītā neaizmirstamā “Gulbja kleita”, ar kuru Bjorka apmeklēja Oskara balvu ceremoniju 2001. gadā, kā arī Irisas van Herpenas radīto tērpu albuma “Biophilia” tūrei un citi.

Ja nu kāds laikā līdz 7. jūnijam dodas uz Ņujorku, ir vērts pieminēt, ka ieeja izstādē ir ar parasto muzeja ieejas biļeti, “Songlines” daļai nepieciešama īpaša bezmaksas biļete, kuru iespējams izņemt apmeklējuma dienā no plkst. 10:30.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+