×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Oda mūžīgajai Romai filmā ”Dižais skaistums” (3)

dizais_skaistums

Tāpat kā viņa tautietis Federiko Fellīni, arī Paolo Sorentino apdzied Romu, un viņa sniegums ir tik pārliecinošs, ka filma “Dižais skaistums” tika atzīta par vienu no nozīmīgākajām kinolentēm ne tikai šā gada Kannu kinofestivāla kontekstā.

Džeps nupat nosvinējis savu 65. dzimšanas dienu, un svinības ir tikpat vētrainas, kāda ir viņa dzīve. Straumēm pludo alkohols, knapi tērptas jaunas meitenes izrāda savus tvirtos ķermeņus, nakts aizsegā notiek kārtējās drāmas, tikai pats jubilārs nejūtas īsti savā ādā, jo noietais ceļa gabals beidzot liek viņam domāt, ko darīt ar savu dzīvi. Un tas ir daudz nopietnāk nekā sarunas ar draugiem, kad kā kalambūri no debesīm krīt sanākušo zināšanu pierādījumi, teikumos ievijot neskaitāmas atsauces, pārgudras domas un visnotaļ nicīgu pasaules skatījumu, jo Džeps Gambardella, reiz uzrakstījis vienu romānu un principā visu mūžu dzīvojis tā slavas saulītē, apzinās, ka ar ārēji nopucētā tēla un prasmes kārtot neatminamās virtenēs vārdus ir par maz, lai sauktos par laimīgu. Un tad vēl tie tēli no pagātnes, kas, savijušies kopā ar Romas greznajām ainavām un aizlienēti no Federiko Fellīni “Saldās dzīves” apzinātā tukšuma…

Tāpat kā jau iepriekšējās filmās, Sorentīno ekrānu padarījis par daudzdimensionālu telpu, ko apdzīvo ar dažādiem stilistiskiem paņēmieniem un personīgo attieksmi – performance Marinas Abramovičas stilā ir viena no uzsvērtākajām autora ironijas izpausmēm. Un, tāpat kā Fellīni, Paolo Sorentino nemaz necenšas pakļauties vidusmēra kino likumiem, bet intelektuālu komentāru pavadībā ļauj kamerai slīdēt pa mūžīgās pilsētas Romas ieliņām, radot grotesku mozaīku, kas ideāli iederas domājoša kinoskatītāja “ēdienkartē”.

Varbūt noder!!


“Dižais skaistums”/
”La grande belezza”/”The Great Beauty”, Itālija, 2013

Režisors: Paolo Sorentino

Galvenajā lomā: Toni Servillo

No 15. novembra 
”Kino Citadele”, “Kino Bize”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+