×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Ogres upes iztekas tīrīšanai nepieciešami 2,3 miljoni eiro (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Stipro lietavu dēļ Ogrē pārplūdusi Urgas upīte, tādējādi applūdusi Pureņu un Urgas iela, kur ūdens līmenis pārsniedzis 50 centimetru.

Ogres upes iztekas Daugavā tīrīšanai nepieciešami 2,3 miljoni eiro, aģentūrai BNS pastāstīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Viņš norādīja, ka šīs ir aptuvenās aplēses, cik varētu izmaksāt Ogres upes iztekas tīrīšana. Helmanis norādīja, ka upes iztekā veidojas sanesumi un lieli aizsērējumi, tādējādi ūdens dziļums šeit sasniedz tikai aptuveni vienu metru. Savukārt pavasaros, kad sāk iet ledus, iztekā rodas tā sablīvējums, kas savukārt apdraud Ogres upes aizsargdambi, kura izturība tiek samazināta. Tādējādi, lai upes aizsargdambis spētu adekvāti pildīt savas funkcijas, nepieciešams veikt arī iztekas tīrīšanas darbus.

Lai to paveiktu, Ogres novada pašvaldība iecerējusi lūgt arī valdības atbalstu. Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ogres upes aizsargdambja rekonstrukcijas darbu izpildes kvalitāte Ogres domes vadībai nerada pārliecību par to, ka šī būve pasargās iedzīvotājus plūdu gadījumā.

Helmanis sarunā ar aģentūru BNS pastāstīja, ka aizsargdambja rekonstrukcija šobrīd nav pabeigta līdz galam. Dambja rekonstrukcijai jābūt noslēgtai gada beigās, tāpēc domes vadība pieprasījusi no objekta būvniekiem veicamo darbu grafiku, lai pārliecinātos ka dambis tiks pabeigts.

Šobrīd neesot pabeigti zemes darbi un dambis nav pilnībā nostiprināts. Tāpat uz dambja nav uzklāts šķembu segums. Arī dambja uzbērums vietām ir pārāk šaurs un tikuši novēroti lieli izskalojumi. Līdz šim dambja rekonstrukcija izmaksājusi 1,3 miljonus eiro, tomēr Helmanis neprognozēja, ka šī summa varētu būtiski pieaugt.

Tāpat vēstīts, ka pirms nepilnām divām nedēļām Ogri piemeklēja vērienīgi plūdi. Lai gan situācija ir normalizējusies, joprojām pastāv dažādas problēmas, kas saistītas ar plūdu likvidēšanu, atzina Helmanis. Vairākiem applūdušo māju īpašniekiem ir samirkusi malka, kā arī applūduši apkures katli. Ogres novada pašvaldība, sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, sniedzot atbalstu ar segām un kokskaidu briketēm, lai cietušie iedzīvotāji varētu apkurināt savas ēkas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ogres novada pašvaldības zaudējumi oktobra plūdos sasnieguši 882,8 tūkstošus eiro. Plūdu laikā ir cietuši pašvaldības īpašumā esošie infrastruktūras objekti – ielas, ceļi, caurtekas, grāvji, dambis -, kā arī applūduši vismaz 120 īpašumi, no kuriem apmēram 50 ir dzīvojamās mājas. Plūdos cietušajiem īpašumiem nodarīti dažāda rakstura postījumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt padomāt par Ogres upes savienošanu ar Daugavu kaut kur no pēdēja meandra pirms Ogres. Tur būtu kādi 5km. Pie viena ierīkotu uz kanāla nelielu HES. Tādus risinājumus esmu redzējis pasaulē. Nezinu kā ar kritumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+