×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2017
Drukāt

Ojārs Skudra vērtē prezidenta un valsts vadītāja Jaungada uzrunas (37)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ojārs Skudra

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kopā ar kundzi Ivetu Vējoni teiktā gadumijas uzruna Latvijas sabiedrībai bija izteikti privāta un ģimeniska, tajā īsti nevarēja nojaust Valsts prezidenta kā amatpersonas un valsts vadītāja klātbūtni, sarunā ar aģentūru LETA atzina Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Valsts pirmā pāra uzrunā tika izmantoti tradicionāli aicinājumi par to, ka jāturas kopā, ka galvenais spēka avots ir tuvākie, ka ik katrs esam Latvija un ka jāizmanto spēks un gudrība Latvijas izaugsmei. Valsts prezidenta uzruna sabiedrībai bija privāta un ģimeniska, tā bija adresēta cilvēkiem, kas jaukā noskaņojumā sagaida jauno gadu. Tomēr šī runa raisa jautājumu, vai tiešām Valsts prezidentam nebija nekas “pēc būtības sakāms”, atzīmēja Skudra.

Politiskās komunikācijas pētnieks vērtēja, ka Latvijas valsts amatpersonu – Vējoņu pāra un premjerministra Māra Kučinska (ZZS) – gadumijas uzrunas iezīmēja līdzīgs noformējums, proti, attēlā nebija redzami valsts simboli – ne Latvijas, ne arī Eiropas Savienības karogs. Tas atbilst privāti ģimeniskam uzrunas stilam, par ko liecina arī Kučiska uzrunas sākumā atklātais, ka viņš atrodas savās lauku mājās. Turpretī, piemēram, Vācijas kancleres Angelas Merkeles gadumijas uzrunas laikā attēlā bija redzams gan Vācijas, gan Eiropas Savienības karogs. Šādu karogu izmantošana būtu normāla visiem Eiropas Savienības valstu vadītājiem, vērtēja Skudra. Latvijas amatpersonu izvēlēto vizuālo risinājumu bez valstiskuma simboliem, turklāt Kučinskim izvēloties savu uzrunu teikt bez žaketes, Skudra novērtēja kā “mazliet provinciālu”.

Vērtējot Vējoņu un Kučinska teikto, Skudra atzina, ka uzrunas bija stipri atšķirīgas – kamēr Vējoņu uzruna bija privāta, tikmēr Ministru prezidents teiktais bija stipri politiskāks un konkrētāks. No ārpolitiskiem jautājumiem premjers atzīmēja 2016.gadā notikušo Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā jeb OECD, kā arī pieminēja 2017.gadā gaidāmo Eiropas Savienības fondu līdzekļu ieplūšanu, kas palīdzēs atgūties būvniecības nozarei Latvijā.

Savukārt iekšpolitiski premjers pievērsās veselības un izglītības jautājumiem, gan runājot nevis par reformām, bet pirmajiem soļiem reformu virzienā. Tā ir stipri miglaina frāze, secināja eksperts.

Skudra no premjera teiktā attiecībā uz iekšpolitikas jautājumiem izcēla arī tēzi, ka viegli, ātri un uzreiz nekas nenotiek un nemēdz būt. No Kučinska teiktā gan neesot skaidrs, uz ko tieši teiktais attiecas. Iespējams, tas attiecas uz iepriekšminētajām reformām, bet varbūt tas ir “ļoti, ļoti šifrēts mājiens” Latvijas iedzīvotājiem pašvaldību vēlēšanās “nekrist populistu skavās”, valdības vadītāja teikto interpretēja komunikācijas eksperts.

No Ministru prezidenta uzrunas Skudra izcēla arī premjera teikto, ka Latvijas valsts esam mēs visi kopā neatkarīgi no tā, kādā valodā runājam mājās. Akadēmiķis pieļāva, ka premjera teiktais par valodu ir solis multikulturālākas Latvijas virzienā, jo citādi nav skaidrs, kāpēc tiek izcelts, ka mājās runājam atšķirīgās valodās.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Un kas tad bija jāsaka ? Man ptika abas runas

 2. Kāds gaidīja ko citu?Priekš tam jau Pundurs iestūma amatos divus Ķenčus lai pats šiverētu pa lielo politiku netraucēti.Bija ĻOOTI nožēlojami redzēt slikti iestudētu pašdarbības teijāteri kas radīja tikai kauna sajūtu.
  Vējoņu pārim trūka vien omas un apsardzes ekrānā.Jāpateicas Kučinskim,ka neatrādījās guļamistabā pidžamā.Visai nožēlojami,ka “spice”tik zemu vērtē savu tautu,jo ģimeniski es un tauta ,sagaidījām Jaungadu SAVĀ mājā !!Pēc šādām uzrunām gribējās kravāt koferus .Par ko mums tāds Dieva sods?
  Vai ne L.A.?Pie tam ar mūžīgo cenzūru.Kur izeja?

 3. Šogad aktīvāk komentus CENZĒJAT ?

 4. Skudram pārāk zema noslīdējusi ētikas latiņa. Noklausījāmies abu augstāko amatpersonu runas un katrs pēc savas saprašanas tās uztvērām. Tās mūsu dzīvi taču nemaina. Runas notikušas un atsaukt nav iespējams. Tad kāpēc sēdēt TV un gudri smīkņājot sākt tās izķidāt? Vai tiešām kļūstam tik klaji bezkaunīgi, ka tādā veidā atļaujamies pamācīt augstākās amatpersonas? Pats Skudra masu mēdijos vai katru dienu kā orākuls teic savas pamācības un tās runas mums arī šķiet ne sevišķi raitas, ne pārāk loģiskas . Neizmantoja izdevību paklusēt.

 5. Mani pārsteidza prezidenta runa. Es teiktu – Revolucionāri!!! Neatceros, ka kādreiz runas laikā tiktu atļauts runāt kādam citam (sievai). Es pat teiktu, ka sievas teiktais bija harizmātiskāks nekà prezidenta. Un tas rada jautājumus…

  • Tā nebija prezidenta runa Atbildēt

   Man pilnīgi neinteresē, kas notiek Vējoņu ģimenē..Nekas harizmātisks tur nebija. Tas pats kas Zatleram. Atkal zem sievas tupeles.

 6. Abas augstākās politiskās amatpersonas demonstrēja tikai lasītprasmi no “špikera”. Runu autors varētu būt bijis viens. Beigās pulkstenis ar Ventspils simbolu.
  Nekādu emociju, ieinteresētības, patiesas kopības izjūtas ar tautu… Sauss ierēdniecības stils, raksturīgs izpildītājiem, kas atbildīgi kāda augstāka kunga priekšā.
  Harizma, kas iedvesmo tautu uz varoņdarbiem?! Nācijas garīgie līderi?!
  Pārņem tāda kā bārabērna sajūta…

 7. nu lai metas kopā ar partijas vēstures institūta direktori Kreitusi!!!

 8. No abiem viena tukša muldēšana …. Tā var muldēt privāti …. bet ne kā ministru prezidents vai prezidents …. un valsts himna …. mazais meitēns jau ļoti centās , bet izskanēja ĻOTI sērīgi … vai tad koris LATVIJA VAI RADIO KORIS TO NEVARĒJA NODZIEDĀT …. TĀ TAČU IR TAUTAS LŪGŠANA NEVIS SOLA DZIESMIŅA !!!

 9. Man liekās, ka visi vadoņi dotajā brīdi cenšās “neizbāzties” – gaida kādus jaunumus atnesīs jauns ASV līderis. Vienīgais frizūras vēl nav izveidojuši trampveidīgas.

  • varētu vēlreiz pacensties savu havaju izsmelt un izēst ar mazo karotīti tai vietā lai tērēt laiku nevienam nevajadzīgai klozetsmirdēšanai. Politikas komentātors no tevīm nu teiksim stipri viduvējs, stulbuma daudz vairāk bet ar pārejo nu tā kā ir tā ir, vairāk nav nekā ir.

   • Tā izskatās, ka proza tev labāk padodās ne kā dzejoles, proti, daudz vispusīgāk vari izpausties. Ar to arī ņemies turpmāk, neaiztiec valsti un vairāk pa havajām.

    • tu, deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

     varētu pats pamēģināt savu “ilgstējīgi” pietirsto havaju kārtējo reizi izsmelt un izēst ar vismazāko tējkarotīti – tai vietā lai kārtējo reizi pieķēzītu ar saviem dermoliberastu skapja pidara šķidrajiem sū#iem publisko telpu un tiražētu savus nevienam neinteresējošos vājprāta murgus.

     “Viedokļu paudējs” no “tevīm” pilnīgi nekāds, pat ne viduvējs, jo izpildies tu kā viens riktīgs zābaks. Toties analfabēts tu esi pilnīgi bezcerīgs un idiots acīmredzami patoloģiski neārstējams. tavā biogaļas kautķermenī lumpeniska stulbuma samazgu ir daudz vairāk, nekā visa cita. Bet ar “pārejo” ir tā, kā nu ir: “ne pisējs, ne karognesējs”, kā saka.

     • Nu redzi, viss sanāk, tikai drošāk un mazāk atkārtoties – vairāk fantāzijas. Var pamēģināt to pašu vēl dzejās. Materiāla pietiks visām Latvijas atejām.

 10. Skudra , komūnisma skolas FRUKTS UN VIŅAM NEPIECIEŠAMA STRĀDNIEKU PLORERĀRISKA RUNA, DZIĻI IDEOLOĢĒTA! Ko prezidents iedomājas, runāt vienk;ārši, ģimeniski.

 11. Vēl tikai jāpaprasa, ko par jaungada runām domā Lembergs, Voss, Kreituse vai Johansons? Kā to mūsu centīgie žurnālisti palaiduši garām. Žēl!

 12. Kādam nepatīk Skudra-vecs esot.Man nepatīk Kažoka.Ja Skudra ir LU profesors, kur tāda Kažoka pēkšņi uzrodas? LR -1 žurnāliste klāsta, ka Kažoka slavējusi Šķēles uzrunu tautai, atceraties- savulaik par bikšu gludināšanu un zobu tīrīšanu. Tā esot īsta valstsvīra uzruna tautai! Tad tapa skaidrs, no kurienes par politoloģi pēkšņi medijos parādās tāda Kažoka. Tikai jautājums, kāpēc jaunās žurnālistes uzrunā Kažoku?

 13. Lumpeņi balsos par viņiem atkal, lamādami valsti, valdību, latviešu tautu utt.

 14. Nu skaidr’ak vairs nevar pateikt, ka ar mums k’a ar ES valsti ir cauri. Ka ES viss br’uk un j’uk. M’es Latvie’si nosarg’aj’am Le’ninu un iest’aj’amies eiro zon’a LAI izgl’abtu EIRO. Nu m’es esam varo’ni ar plikiem dibeniem……

 15. Skudras kungs te augstprātīgi AIZRĀDA prezidentam, kas viņam bija vai nebija jārunā. Šis izbijušais sociālisma sistēmas apoleģēts joprojām domā, ka gadu mijā jārunā par problēmām, par kurām jau
  tā katru dienu bazūnē dažāda ranga žurnālisti un “eksperti”. Prezidents pareizi darīja, ka tās necilāja, bet pievērsās ne mazāk svarīgai ĢIMENES tēmai un attiecībām. Vai tad ģimenes tēma valstī ir mazāk aktuāla? Puse pāru izšķiras. Bērni nedzimst. Savstarpējās attiecībās ģimenē esam egoisti. Bērnus pametam, neaudzinām. Materiālais dominē pār garīgo, utt. Vai tad tie ir mazsvarīgi jautājumi sabiedrībai? Ir jābūt ar īpašām vecuma garīgām novirzēm, lai visu to uzskatītu par mazsvarīgu un nenozīmīgu.

 16. Jā, nekas iedvesmojošs tur nebija, tikai polīkorekts “labas jušanās” vēstījums. Bailēs no “populisma” (velns vien zin kas tas ir), abi izvairījās no jebkādas patriotiskas pieskaņas.

  • Ja Puzes saimnieks tur abus iebīdījis pēc Šķēles principa “Jāizvēlas lielākais kretīns”, tad ko tur var gribēt – pat valsts karogu neredzēju, kur vel ES… Priecājieties, ka nerunāja vel pēc Maskavas laika…arī karoga vieta jau brīva…

 17. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” ?

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======
  .
  “Man patīk, Goč Pendel!…”
  (tieši tāpat, kā ‘katram vienam’)
  ( Iz “O.M.© archīva”, ‘ANNO’ ~ 05. 2004. )
  .
  Ir lietas, kas patīk (vai nepatīk) kādam,
  Tās dažādas, jādomā: katrs pa savam,
  Var definēt reitingu sarakstam šādam,
  Un fiksēt: vai atbilst tas viedoklim Tavam?

  Man “patīk”, ka “valstī” ‘pie SILES rij’ daudzi,
  Kas varu tur roķelēs, ķešās un zobos,
  Prot saraust zem sevis gan mantības kaudzi,
  Gan “lielākos kretīnus” ‘ieriktēt robos’.
  .
  Es “dievinu” ‘mutantus’ “augstajā namā”,
  Kas nodokļu miljonus ‘iekāš’ (ne pelna),
  Jo – gatavi ‘dajebko “transformēt” hlamā’,
  Un pasūtīt “lumpeņu pūli” pie velna.
  .
  Ar deviņām ballēm es vērtēju “viedos”,
  (tā viena lai rezervē šoreizīt paliek)
  Kas cūcības strādā ar saukli: “Dievs piedos!”
  Un valsti pa privātām kabatām saliek.
  .
  “Prieks patiess un apbrīna” pārpilda mani,
  Kad redzu, kā skumīgie “dvēseļu gani”,
  Ar cinisku smīniņu apvārdo “pūli”,
  Kurš palīdz šiem uzbarot ļumīgu mūli.
  .
  “Vai ģībstu no laimes un skaudības zaļas”,
  Kad “gudrie” sāk ‘durakiem regulēt dzīvi’,
  Jo – prāta mums esot daudz mazāk, kā gaļas,
  Iekš žāvētas cūkastes, kaltušas stīvi.
  .
  Par “labiešiem” – tikai tos “labākos” vārdus,
  Var sacīt: tie burtiski ‘raujas no iekšām’,
  Vien – ‘skrobe’ uz kaijām, kas pieķēza bārdu,
  Ikvienam, kurš laimi mums gatavs bērt riekšām.
  .
  ‘Po matušku’ teksti man “imponē” dikti,
  Ko ‘proponē biedri’, kas sapņo par varu,
  (Kaut – nelīdz ne rubļi, ne ‘ukazi’ strikti ~
  Līdz šim nācies “palikt ar degunu garu”…)
  .
  Mans “pazemīgs reveranss” melīgiem muļķiem,
  Kas ‘ilgtspējā “godos” un “barotnēs” turas’:
  Par spīti tam faktam, ka (ZOMBĒJOT) duļķi,
  Šie izgāž pār “vaukšķiem” un publiski buras.
  .
  Mans “atzinīgs” vērtējums visiem, kas gorās,
  Gan pašmāju tribīnēs, gan arī svešās ~
  Par to jau nekas, ka tiem smadzeņu porās,
  Ir sajēgas mazāk, kā tukluma ‘vešās’.
  .
  Man “patīk”, ka “elite” SEV rīko rautus,
  Pa svētkiem, lai ikdienā ‘šūpotu pau#us’,
  Un ‘rītu haļavu’ pie budžeta SILES,
  Līdz – iesvīdums rumpjos, pie šņukuriem – piles.
  .
  Vēl “gaumē” man tas, ka pa svētkiem lūdz Dievu,
  Iekš svētnamiem ‘biedri’ kam pamazāk rievu,
  Ir ienācies “cēlajos” smadzeņu ‘podos’ ~
  Par to šamos ‘ierotē’ “priekšNIEKU” godos.
  .
  Ar “sajūsmu” klausos, kā dresēts tiek “pūlis”,
  No tantēm un onkuļiem (mēdekļos, skaļi),
  Kam ačtelēs trulums un svētulīgs mūlis,
  Iekš kura stāv rakstīts: “Mēs dzīvojam zaļi!…”
  .
  Kad svētki ar rautiem un “parādēm” – galā,
  Un ZOMBIJU “sprediķi” – nosviesti malā,
  Ar “prieku” es redzu, kā “viedie” sāk “strādāt” ~
  Par treknumu mūļos un maciņos gādāt.

  Man… vienīgi… “nepatīk” nojaust, ka Tauta,
  Vairs negrib pat “elites” liellopus godāt,
  Kam “valstī” un SISTĒMĀ ‘teikšana’ ļauta ~
  Šķiet – piegriezies “pūlim” kā tārpiņiem lodāt?…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Muļķa Mazpisānam Atbildēt

   Muti, Pisān !

  • Tu varētu pats pamēģināt savu havaju izsmelt tai vietā lai tērēt laiku nevienam nevajadzīgai klozetdzējošanai. Veidenbaums no tevīm nu teiksim stipri viduvējs, niknuma daudz vairāk bet ar pārejo nu tā kā ir tā ir.

   • tu, deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

    varētu pats pamēģināt savu “ilgstējīgi” pietirsto havaju kārtējo reizi izsmelt un izēst ar vismazāko tējkarotīti – tai vietā lai kārtējo reizi pieķēzītu ar saviem dermoliberastu skapja pidara šķidrajiem sū#iem publisko telpu un tiražētu savus nevienam neinteresējošos vājprāta murgus.

    “Viedokļu paudējs” no “tevīm” pilnīgi nekāds, pat ne viduvējs, jo izpildies tu kā viens riktīgs zābaks. Toties analfabēts tu esi pilnīgi bezcerīgs un idiots acīmredzami patoloģiski neārstējams. tavā biogaļas kautķermenī lumpeniska stulbuma samazgu ir daudz vairāk, nekā visa cita. Bet ar “pārejo” ir tā, kā nu ir: “ne pisējs, ne karognesējs”, kā saka.

 18. Tas tikai apstiprina to Atbildēt

  ka ne Kučinskis ne Vējonis, gluži kā mankurti, spēj saprast savus pienākumus Latvijas valstij.

 19. Ja ES tur būtu ... Atbildēt

  Galvenais ir visu nokritizēt un noriet, sak, ja ES būtu prezidents vai premjers, tad gan runa būtu sakarīga, reformas veiktu ātri un naudas būtu pilnas kabatas. Bet MANIS tur nav, tādēļ jau viss iet uz leju un nekā nav. Skudra arī ļoti gudrs, bet arī viņa TUR nav …

 20. Pļiekana un NEKO neizsakoša runa!Prezidents bez mugurkaula un savas domas;priekš kam kundze oficiālā uzrunā?Kad beidzot Latvijai būs vadītāji ar savu domu,valodu un nākotnes redzējumu?Latvija,lai Tev veicas!

 21. Valsts prezidents un valsts karogs, ES karogs ir nešķirami – te laikam Vējonim sākas nobīde uz kaut ko nelabu ( vai hūte licis ? ) …
  Arī premjers kā Ministru prezidents savā uzrunā…

 22. Pareizi vien ir ka prezidents nerunāja kā valsts prezidentam pienākas.Prezidents saprot ka tā nav nekāda valsts ko viņš it kā pārstāv ,bet to teikt neatļauj ieņemamais amats un atbilstošās privilēģijas.
  Valsts no kuras bēg ne tikai tās pilsoņi,bet arī bēgļi nav nekāda valsts.
  Nesaprotami kā var pastāvēt valsts , ja valstī runājam atšķirīgās valodās,ja ir dažāda ,pat diametrāli pretēja izpratne par valsts vēsturi.
  To ka viss ātri nekas nenotiek norāda bezgalīgā muldēšana sākot ar saeimu ,beidzot ar raidījumu ,,krustpunkti,, un to sauc par diskusijām , diskusijas par visu pat par to kas prasa neatliekamu risinājumu.Muldēšana turpinās ,jo par rīcību un tās ekām neviens negrib uzņemties atbildību.

 23. Hūtes sulaiņi parunāja par neko!

 24. No abiem vadoņiem es gaidīju inteliģentāku uzrunu tautai !
  Primitīvi un skumji.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+