Ekonomika
Viedokļi

Ojārs Stūre: Ja ss.lv vairs nebūs 15

Foto – no privātā arhīva

Ojārs Stūre, DARU.LV līdzdibinātājs

Ažiotāžā, kas šobrīd notiek saistībā ar iespējamo ss.lv (vai nu jau ss.com) slēgšanu, ir palicis nepamanīts jautājums, kas notiks pēc tam, ja šī interneta vietne patiešām pārstās darboties?

Uzreiz gribu izdarīt atrunu, ka negrasos vērtēt, kuram šajā gadījumā ir taisnība – Valsts ieņēmumu dienestam, apturot veiksmīga uzņēmuma darbību, vai uzņēmējam, kas stūrgalvīgi nepakļaujas tā prasībām. Tāpat neizlikšos, ka zinu, vai manevrs ar domēna pāradresāciju bija tālejoša vai tomēr ne tik veiksmīga doma. Šoreiz tikai par to, kas sagaidāms, ja ss.lv pakalpojumi galu galā vairs nebūs pieejami.

Nav šaubu, ka ss.lv ir vadošais sludinājumu portāls Latvijā, un tikai retais tajā nav kaut reizi ieskatījies. Daudzi ap to uzbūvējuši savu biznesu – pērk, pārdod, maina un izīrē, un viņu lablājība ir cieši saistīta ar šo interneta portālu. Tādu ir daudzi tūkstoši.

Viena daļa šo cilvēku viegli atradīs alternatīvas vietnes un ļaunākais, ko tie piedzīvos, būs neliela darījumu skaita samazināšanās. Pēc brīža tie atkal stabilizēsies, un viss ritēs savu gaitu.

Nekustamā īpašuma tirgotāji un izīrētāji, visticamāk, pārcelsies uz jau plaši zināmo portālu city24.lv. Auto tirgotāji pāries uz latauto.lv, kas vizuāli un funkcionāli ir daudz pārāks par ss.lv un jau šobrīd ir uzsācis aktīvu reklāmas kampaņu. Arī citu preču pārdevēji atradīs savai darbībai piemērotas vietnes, un pircēji migrēs tiem līdzi.

Taču šoreiz es gribu vērst uzmanību uz citu cilvēku grupu, kuri šajās batālijās var izrādīties vislielākie cietēji.

Runa ir par dažādu arodu profesionāļiem, kuri strādā individuāli vai nelielās grupās. Tie ir celtnieki, krāsotāji, jumiķi, atslēdznieki, elektriķi, santehniķi un daudzu citu amatu meistari, kuri ikdienā mums visiem ir ļoti vajadzīgi. Visbiežāk viņiem nepieder ne dārgi auto, ne arī ekskluzīvi apartamenti. Viņi strādā pēc indiviuāliem pasūtījumiem un ar šo darbu nodrošina iztiku savām ģimenēm.

Saistītie raksti

Līdz ar ss.lv slēgšanu liela daļa šo cilvēku paliks bez pasūtījumiem un iztikas līdzekļiem. Viņu iekrājumi nebaltai dienai nav lieli, un tas skars daudzus tūkstošus ģimeņu.

Šiem cilvēkiem alternatīva būs vajadzīga jau nākamajā dienā. Viena no tādām ir arī interneta portāls dažādu arodu meistariem un mazajiem uzņēmējiem DARU.LV, kas domāts brīvajiem profesionāļiem, kuri sniedz pakalpojumus un ar to pelna sev iztiku. Tur var izvietot savu pakalpojumu aprakstu, atrādīt paveikto un saņemt klientu atsauksmes. Par reģistrāciju šajā vietnē nekas nav jāmaksā.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Izstrādāts īpašs risinājums pabalstu saņemšanai maznodrošinātajiem
19 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Iestāžu digitalizācija ļauj būtiski ietaupīt – valsts aicina vairāk izmantot e-pakalpojumus
19 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Jaunās valdības dāvana Latvijai nākamajā simtgadē būs sabrukuši autoceļi, pauž ceļu būvētāji 2
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa

Laukos
Firma Liepājā, īpašnieki – Krievijā, uz kuģa – ukraiņi un krievi. Kā zvejnieki kļūst par shēmotāju ķīlniekiem
39 minūtes
ĢZ
Ģirts Zvirbulis
Latvijā
Partijas “iepauzē” ar valdības veidošanu 1
57 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
50 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
2 stundas