Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
13. februāris, 2016
Drukāt

“Olainfarm” pētniecības darbs pamatā ir vērsts uz esošu medikamentu uzlabošanu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” pētniecības darbs pamatā ir vērsts uz jau esošu medikamentu uzlabošanu, teica “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Viņš norādīja, ka “Olainfarm” pastāvīgi izstrādā jaunus preparātus. “Vienu lietu gan mēs nedarām – mēs neattīstām pilnīgi jaunas molekulas. Lai izietu šo ciklu no idejas līdz aptiekas plauktam, tas maksā līdz pat miljardam eiro. Tas ir ļoti dārgs process. Bet ir pietiekami daudz citu interesantu nišu. Piemēram, esošo molekulu kombināciju veidošana, dažādas medikamentu uzņemšanas sistēmas,” stāstīja Lapiņš.

Viņš atzīmēja, ka patlaban tiek uzskatīts, ka medikamentu uzņemšana, tos norijot, nav tas labākais, jo tiek bojāts kuņģis un zarnas. “Tādēļ daudz tiek strādāts pie citiem veidiem – sākot no pilieniem un beidzot ar plāksteriem,” teica “Olainfarm” valdes loceklis.

Tāpat mūsdienās cilvēki ir aizņemti un, ja pēc priekšrakstiem zāles ir jādzer trīs reizes dienā, tad tas mēdz aizmirsties. “Tādēļ jau esošiem medikamentiem tiek izstrādāta ilgstošāka iedarbības forma. Piemēram, medikaments ir jāiedzer no rīta un dienas gaitā tas pamazām uzsūcas un nepieciešamā devas koncentrācija tiek nodrošināta. Respektīvi, mūsu pētniecības darbs pamatā ir vērsts uz kaut kā jau esoša uzlabošanu,” norādīja Lapiņš.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas lielākais īpašnieks tiešā un netiešā veidā ir “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+