Ekonomika
Bizness

“Olainfarm” vēsturiskās saistības ar “ABLV” pārņēmusi “BlueOrange” banka0


“Olainfarm” ēka.
“Olainfarm” ēka.
Foto: LETA

AS “Olainfarm” vienojusies ar banku “BlueOrange” par esošo saistību refinansēšanu ar labākiem nosacījumiem, papildu finansējuma piešķiršanu uzņēmuma attīstības projektiem un plānoto ieguldījumu pamatlīdzekļos.

“Esam lepni par paveikto un pozitīvo ietekmi uz uzņēmumu ilgtermiņā! Novērtējam bankas ”BlueOrange” iesaisti, pārņemot uzņēmuma vēsturiskās saistības ar pašlikvidācijas procesā esošo “ABLV Bank” un sniedzot papildu ieguldījumu uzņēmuma attīstībā un modernizācijā. Atbalsts ļaus mums stiprināt uzņēmuma naudas plūsmu, kas veicinās investoru un sadarbības partneru uzticību,” atzīmē “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Kopējais aizņēmums sasniegs 10,5 miljonus eiro un tā termiņš ir pieci gadi, no tiem nepilni 9 miljoni tiks novirzīti vēsturisko saistību izpildei, un atlikusī summa tiks ieguldīta uzņēmuma pamatlīdzekļos, kā arī attīstībā – pārbūvējot aukstumstaciju un tās inženiersistēmu siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai. Minētais projekts tiek realizēts ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu.

“Esam gandarīti, ka varam sekmēt izaugsmi un nodrošināt atbalstu vienam no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem. Vietējo uzņēmēju kreditēšana veicina uzņēmumu attīstību, nodrošina darba vietas, sekmē valsts ekonomikas attīstību kopumā, to uzskatām par savu prioritāti,” atzīmē “BlueOrange” galvenais izpilddirektors Dmitrijs Latiševs.

Saskaņā ar AS “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019. gadā tiek plānots 99 milj. eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 milj. eiro. Saskaņā ar provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019. gada 7 mēnešos ir sasniegti 58% no 2019. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 57% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

Uzziņai:

Saistītie raksti

AS “Olainfarm” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS “Olainfarm” produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Pēc aktīvu apmēra “BlueOrange Bank” 2019.gada marta beigās bija astotā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākais akcionārs ir Latvijas kompānija BBG. 2019.gada pirmajā ceturksnī “BlueOrange Bank” peļņa bija 3,188 miljoni eiro.

LA.lv
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” veikalos arī varēs bērt riekstiņus savos trauciņos. Saruna ar “Rimi Latvia” vadītāju Valdi Turlo
Intervija 17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Vēsturiski lielākā atlīdzība – apdrošinātājs samaksā “Mikrotīklam” 36,9 miljonus 1
18 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
“A.C.B” iegūst kontrolpaketi piecos uzņēmumos
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Kuldīgas novada peldbaseins – par daudz izšķērdīgs. Pašvaldības dzīvo pāri saviem līdzekļiem? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta “Citadeles” valdes locekle Purgaile
17 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra noslīdēs vēl zemāk: pirmās prognozes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Negaidīts atklājums, kā mazināt globālās sasilšanas problēmu
57 minūtes
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Žanna Dubska: “Ja spāres vecumā turpini būt tārpiņš, kaut kas nav pārvarēts”
Intervija 1 stunda