×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Olands ierodas Afganistānā

olands5

Jaunais Francijas prezidents Fransuā Olandsieradies iepriekš neizziņotā vizītē Kabulā, lai tiktos ar Afganistānā dislocētajiem franču karavīriem, ziņo aģentūras AFP korespondents.

Šī ir pirmā Olanda vizīte Afganistānā. Līdz ar Francijas prezidentu Afganistānā piektdien ieradies arī Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns un ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss. Olands solījis franču karavīrus no Afganistānas izvest līdz šā gada beigām, kas ir par diviem gadiem agrāk, nekā bija plānots.

“Franču karavīru izvešana no Afganistānas tiks saskaņota ar Francijas sabiedrotajiem NATO,”solīja Francijas prezidents.  Kā skaidroja Olands, franču militārpersonu izvešana no kara izpostītās valstis noritēs, “veiksmīgi saprototies ar mūsu sabiedrotajiem” un jo īpaši ASV prezidentu Baraku Obamu. “Tas ir suverēns lēmums. Tikai Francija var lemt par to, ko Francija dara. Tas tiks īstenots, veiksmīgi saprototies ar mūsu sabiedrotajiem, īpaši prezidentu Obamu, kurš saprot šos iemeslus, un konsultējoties ar afgāņu varasiestādēm,” solīja Olands. “Lai gan teroristu draudi mūsu teritorijai, tāpat kā mūsu sabiedrotajiem no Afganistānas, nav pilnībā izzuduši, tie tikuši daļēji mazināti.”

“Francija saglabā saikni ar šo valsti. Mēs turpināsim attīstības projektus,” solīja Francijas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+