×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Operā nākamgad plānoti trīs izcilu komponistu jubilejas pasākumi

opera3

Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars iesniedzis Kultūras ministrijā savu darbības plānu nākamajam gadam, kurā iecerēti trīs izcilu komponistu un operas ēkas 150 gadu jubilejai veltīti pasākumi, aģentūru LETA informēja operas preses pārstāve Katrīna Leiškalne. 2013.gadā operā plānoti komponistu Bendžamina Britena, Riharda Vāgnera un Džuzepes Verdi jubilejas pasākumi. Plānotas arī Maskavas operas viesizrādes.

Nākamajā gadā operā visvairāk uzmanības tiks pievērsts šo trīs komponistu darbiem, savukārt 2014.gadā plānoti pasākumi, kas saistīti ar Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, bet kopumā 2014.gads būs balstīts uz latviešu mūziku, stāstīja Leiškalne.

2014.gada rudenī LNO plāno latviešu mūzikas festivālu, kurā skanēs astoņas latviešu operas. To vidū būs divas pasaules pirmizrādes – Kristapa Pētersona “Šahs” un Artura Maskata “Valentīna”, kurām opera vēlas pievienot Romualda Kalsona “Pazudušo dēlu”, Imanta Kalniņa “Spēlēju, dancoju”, Andra Dzenīša “Dullo Dauku”, Ērika Ešenvalda “Iemūrētos”, darbu “Augļu koks ir Jāzeps” un Bruno Skultes “Vilkaču mantinieci”.

Operas direktors izstrādājis un iesniedzis operas darbības plāna projektu, taču, lai realizētu visas ieceres, nepieciešams papildu finansējums.

Kā aģentūru LETA informēja kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Iluta Bērziņa, Žagara iesniegtais darbības plāns tiks vērtēts kontekstā ar Nacionālās operas audita rezultātiem.

Latvijas Nacionālās operas audita ziņojumu ministrija saņēma 23.aprīlī, un patlaban notiek tā izvērtēšana. Mēneša laikā no dienas, kad saņemts funkciju un finanšu izvērtējuma ziņojums, operas valdes loceklim jāiesniedz ziņojuma projekts Ministru kabinetam par turpmākās darbības scenārijiem un priekšlikumiem finansiālās darbības uzlabošanai. Pēc šī projekta saņemšanas Kultūras ministrija sniegs informāciju gan par konstatēto, gan plānoto operas darbības pilnveidošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+