×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Opera no “Tvnet” vēlas piedzīt 129 873 eiro (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Nožogojums ap Latvijas Nacionālo operu, kur notika konkursa "Jaunais vilnis" organizatora Igora Krutoja dzimšanas dienas svinības.

Latvijas Nacionālā opera (LNO) vērsusies tiesā pret “Tvnet.lv” saistībā ar portālā publicēto rakstu par telpu izīrēšanu Krievijas mākslinieka Igora Krutoja privāta pasākuma rīkošanai 2014.gada 29.jūlijā.

LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile aģentūrai LETA paskaidroja, ka “Tvnet.lv” 2014.gada 4.augustā savā portālā publicēja rakstu ar nosaukumu “Kā Latvijas Nacionālā opera kļuva par Putina galma publisko namu”, kurā portāla žurnālists, kas raksta ar pseidonīmu Olivers Everts, nepieļaujami rupji un aizskaroši vēršas pret LNO un tās vadību par operas telpu izīrēšanu Krutoja privāta pasākuma rīkošanai.

Kā skaidro Treile, ņemot vērā, ka “Tvnet.lv” ir noliedzis pārkāpuma izdarīšanas faktu un atteicies labprātīgi novērst savas prettiesiskās rīcības sekas, LNO vērsās tiesā, lai panāktu savu aizskarto civilo tiesību aizsardzību.

“Publicējot minētos izteikumus, atbildētājs ir aizskāris prasītāju Satversmes 95.pantā nostiprinātās tiesības uz goda un cieņas aizsardzību un pārkāpis likumu “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”, kas aizliedz publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu,” norādīja LNO pārstāve.

Attiecīgi opera lūdz tiesu uzlikt par pienākumu “Tvnet.lv” publicēt portālā atvainošanos par LNO goda un cieņas aizskaršanu un piedzīt no portāla par labu operai mantisko kompensāciju par goda un cieņas aizskaršanu 129 873 eiro apmērā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas apgabaltiesas preses sekretāre Inta Šaboha, apgabaltiesa 3.martā paredzējusi vērtēt blakus sūdzību par to, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidīja pieteikumu par prasības nodrošinājumu.

Tāpat sākotnēji Vidzemes priekšpilsētas tiesa atteicās ierosināt lietu, tomēr šis lēmums arīdzan ticis pārsūdzēts apgabaltiesā, kas atcēla pirmās instances lēmumu un nodeva jautājumu jaunai izskatīšanai. 21.janvārī tomēr lieta tikusi ierosināta.

Kā liecina ieraksts Tiesu informatīvajā sistēmā, šajā lietā pieteicēja ir ne tikai LNO, bet arī Zigmars Liepiņš, Inese Eglīte un Daina Markova.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Un vēl nedaudz par satversmi. 95 pants, uz kuru ir atsauce:
  “95. Valsts aizsargā cilvēka godu un cieņu. Spīdzināšana, citāda cietsirdīga vai cieņu pazemojoša izturēšanās pret cilvēku ir aizliegta. Nevienu nedrīkst pakļaut nežēlīgam vai cilvēka cieņu pazemojošam sodam.”
  Jau stādos priekšā kā operas advokāti uzturēs prasību sakot, ka šis raksts ir pielīdzināms spīdzināšanai, un kopumā bijis nežēlīgs un operas vadības cilvēku pazemojošs sods.

  • ???

   tu patiešām esi TIK bezcerīgi dumjš lumpenis, par kādu sevi atļaujies izstādīt publiskajā telpā? Vai arī – tu tradicionāli absolūti neko nejēdz tikai saistībā ar tām tēmām, par kurām “paud viedokļus” savu “ārkārtīgi maigi pedalizēto” saimnieku uzdevumā? ;)))

 2. Nedaudz slimi, ja runa ir par goda un cieņas aizskaršanu, tad runa var būt tikai par dzīviem cilvēkiem, kuriem tad prasība arī būtu jāceļ. Izskatās, ka Liepiņa kungs un vārdā nenosauktā vadība nolēmusi patiesāties izmantojot operas resursus.
  Par neslavas celšanu operai kā tādai gan var tiesāties, bet to pierādīt būs daudz grūtāk.
  Nepārprotiet mani es neaizstāvu TVNET, bet nu šis no operas PR viedokļa izskatās ļoti slikti.

  • ;)))))))
   tu, “slimais” deRmoliberastu zombij, labāk noziedo kādu eurotugriku tvnet-a ubagiem un biedrenei veinbergai – lai sanāk ko samaksāt par tā dēvētā “olivera everta” regulārajiem pretīgi smakojošajiem dizentērijas ķēzījumiem šajā pa lēto angažējamajā “masmēdeklī”. 😉

 3. Ceru,ka operas darbinieki prāvu vinnēs,jo reizēm žurnālistu netaktiskums un šķietamā visatļautība tracina!

Draugiem Facebook Twitter Google+