×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Pareiza vecas ēkas siltināšana. Būvnieka padoms

Foto - LETAFoto - LETA

Mājas Čiekurkalnā.

Mums ir veco laiku stāvbūve, apsista ar skaliņiem un apmesta. Kā pareizāk un iespējami lētāk to nosiltināt? 
Harijs Vīksne Jūrmalā

Ja situācija nobriedusi, šovasar nāksies patērēties, jo lēts šis pasākums nav jebkurā variantā. Vienīgā nopietnas ekonomijas iespēja – izvēle starp minerālvati un putuplastu, kas ir lētāks, taču nav tik veselīgs, sliktāk elpo, kaut gan abi savu pienākumu veic vienlīdz apzinīgi.

Pirmais darbiņš – veco apmetumu ar visiem skaliņiem nost! Iespējams, pavērsies šausmu aina –
pape, kas savulaik tur uzsista, lai vējš nepūš cauri. Tad amatnieki vēl nebija aptvēruši, ka tā liek krāties kondensātam, kas katrai ēkai ir beigu sākums. Tagad tās vietā uz notīrītas ārsienas liekama pretvēja plēve, kura mitrumu neaiztur.

Tālāk teorētiski viss ir vienkārši – atkarībā no izvēlētā materiāla (minerālvate vai putuplasts) biezuma un platuma pie ārsienas horizontāli stiprina koka latas, starp kurām iespiež siltinājuma loksnes. Tad atkal izvēle – siets un dekoratīvais apmetums vai varbūt tomēr apdares dēlīši? Starp citu, arī lētajai to plastmasas versijai it kā nav ne vainas, varēsiet sienas kaut vai ar šļūteni mazgāt! Protams, ja šis materiāls principā ir pieņemams…

Diemžēl labi vienmēr nozīmē dārgi, taču mājai fasādi jau katru gadu neatjauno, to lielākoties dara reizi mūžā. Ir vērts iegriezties būvmateriālu veikalos, iepazīties ar piedāvājumu, cenām un ar kalkulatoru kaut vai aptuveni aprēķināt mājas siltināšanas maksimālo un minimālo tāmi. Tā vieglāk tikt arī līdz savam īstajam, optimālajam variantam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+