×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Orbans: ES iešāvusi sev kājā, nosakot sankcijas pret Krieviju (31)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans paziņojis, ka Eiropas Savienība, nosakot sankcijas pret Krieviju, ir iešāvusi pati sev kājā. Viņš aicinājis Briseli “pārdomāt” sankciju nepieciešamību.

“Sankcijas, kuras ir noteikušas rietumvalstis pret Krieviju, rada lielākus zaudējumus mums, nevis Krievijai,” intervijā Ungārijas radio stacijai “Kossuth” sacīja Orbans. “Politikā to sauc par iešaušanu sev kājā.” Viņaprāt, “Briselei vajadzētu ne tikai domāt, kā kompensēt zaudējumus poļu, slovāku, ungāru vai grieķu ražotājiem, bet izsvērt visu sankciju politiku”.

Arī iepriekš Ungārijas premjerministrs iebildis sankcijām pret Krieviju, par kurām ES dalībvalstis vienojās, Maskavai turpinot atbalstīt prokrieviskos teroristus Ukrainas austrumu apgabalos. “Es darīšu visu, kas manos spēkos. Taču mēs visi apzināmies Ungārijas ietekmi, tāpēc iespēju nav daudz. Bet es meklēšu sabiedrotos, lai panāktu izmaiņas ES sankciju politikā, kas, manuprāt, nav pietiekami apdomīga,” paziņoja Ungārijas valdības vadītājs.

Gada sākumā Orbans parakstīja līgumu ar Krievijas enerģētikas uzņēmumu “Rosatom”, kas paredz desmit miljardu eiro vērtas Krievijas investīcijas Ungārijas vienīgās atomelektrostacijas pilnveidošanā. Krievija ir arī lielākais Ungārijas tirdzniecības partneris aiz ES dalībvalstīm, norāda ziņu aģentūra “Reuters”. Pērn Ungārijas eksporta apjoms uz Krieviju sasniedza divarpus miljardus eiro.

Iepriekš arī Slovākijas premjerministrs Roberts Fico pauda kritiku ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, tās nodēvējot par “bezjēdzīgām”. “Kāpēc mums būtu jāriskē ar ES ekonomiku, kas atkal sākusi rādīt izaugsmi? Ja ir krīzes situācija, tā jārisina citiem paņēmieniem, nevis bezjēdzīgām sankcijām,” paziņoja Fico.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Šis Urbans laikam nezina savas valsts vēsturi, ka brūķē lielu muti. Liekas, tas bija 1958. gads, kad krievu tanki braukāja pa Budapeštas ielām un “šāva kājā” viņa tautiešiem. Vai arī viņš noskaņots uz to, lai šis scenārijs atkārtotos arī 21. gs.?

  • tai laika kad vadzeja Ukrainai palidzet militaraja joma,tas ir dot ierocus,municiju,ES ieviesa sis stulbas sankcijas,no kuram cies un cietis vel nezinamu laiku Latvijas ekanomika!zemnieku saimniecibas kas nodarbojas piena lopkopibu,darzenu audzesanu ka ari uznemumi kas parstrada to ilgi neiztures un bankrotes,jo ES palidziba bus nieciga!un to sauc parmulkibu??

 2. Cik tomer Ungarijai atmina isa,vai esat aizmirsusi 1956.gadu?

 3. Vai šitas Urbāns ir ķerts, jeb kāds iešāvis viņam pakaļā?

 4. Man patīk, kā daži Eiropas politiķi uzstājas pret sankcijām. Interesanti, vai viņi apjēdz arī, ka reāla alternatīva būtu Eiropas iesaistīšanās karā, kas ļoti ticami maksātu dārgāk?

 5. Par Vovu esot tikai 80 procentu!?
  Tur kas nepareizi, ja tas cipars nav 200%
  Kapēc gan me 500% vai visi 1000%.
  Kad jau, tad jau.

 6. Muļķim ir kule par zvanu.
  Tas puisis ir maskalu izdzimums.

 7. Kāda tuvredzība! Kāds politikānisms! It kā viņi paši nebūtu cietuši no Krievijas invāzijas…

 8. Interesanti, ko viņš teiks, ja Krievija iespētu likvidēt Ukrainu, pa ceļam iesūktu sevī Moldovu un atkal kļūtu par kaimiņvalsti Ungārijai? Ar draudzībā atplestām rokām sagaidītu krievu tankus pie savām robežām?
  Tagad jau viegli runāt, Krievija tālu.

 9. АГРЕССОР В МИРЕ НОМЕР ОДИН ВАШИНГТОН -ПЕРВЫЕ ПРИМЕНИЛИ АТОМНУЮ БОМБУ-ИСПОЛЬЗОВАЛИ НАПАЛМ-ГАЗ ВО ВЬЕТНАМЕ. РАЗЖИГАЮТ ВОЙНЫ НА ВСЕМ ЗЕМНОМ ШАРЕ – ВЕЗДЕ У НИХ ВИДИТЕ ЛИ ГЕОПОЛИТИЧЕСКИЕ ИНТЕРЕСЫ!!!! ВОТ И УКРАИНА ЗАПЫЛАЛА КАК ТОЛЬКО ТУДА ВЛЕЗЛА АМЕРИКА- О БЛИЖНЕМ ВОСТОКЕ И ГОВОРИТЬ НЕ ПРИХОДИТСЯ. КРОВАВАЯ АМЕРИКАНСКАЯ ДЕМОКРАТИЯ ШАГАЕТ ПО ПЛАНЕТЕ!!

  • Neredzu nevienu valsti Eiropā, kur amerkāņi ir palikuši uz mūžiem pēc konflikta atrisināšanas. Varējuši taču palikt Normandijā, Austrijā un kur nu vel nē.. Krievs, kur tik neielien, uzreiz konflikts paliek iesaldēts uz mūža laikiem kopā ar kara daļām un laupītāju “vertikālēm”. Kaut vai tas pats Karabahs. Kas attiecās uz Iraku, Huseins pirmais ir iedomājies, ka ir zemju savācēis un uzbrucis Kuveitai. Balkānos Stalins sacepa putru, USA palīdzēja sakārtot un pazūda, krievs līdz šim laikam nav mierā. Labi, ka nav paspējuši Afganistānā atombumbu nomest – Gorbačovs izjaucis. Piednestrā krievu miera uzturētāji jau divdesmit gadus barojās un viesojās. Irānu – ilgstoši kūdinājis pret visu pasauli, nu beidzot norimās. Latvijā okupanti kā palikuši, tā ari nerimstās ar savām internacionālajām interesēm. Tai vietā lai brauktu un sakoptu savu ģerevņu.

  • Toties PSRS nogalināja, kā minimums, 25 miljonus savus pašu pilsoņus. Sociālistiskā ideoloģija: nacionālsociālistiskā un komunistiski-maoistiskā – tik daudz cilvēku, ka nav iespējams pat saskaitīt. Tāpēc aizver labāk muti! Attaisnot neģēlības, ko pašlaik dara Krievija, ar to, ka citi arī nav labāki, liecina tikai par to, ka komentāra autors ir bērna prātā. Tā rīkojas bērni: Jānītis lamājas, tātad arī es, Pēterītis, tā varu, vai es sliktāks?

  • Nu ko jūs strīdaties ar algotu darbinieku? Ne jūs viņu par kaut ko pārliecināsit, ne kā.

 10. ES ir brīva ,demokrātiska izvēle iešaut tagad sev vienā kājā vai mazliet pagaidīt kad krievija iešauj abās kājās.

 11. Orbāns ir ES lielākais pārpratums. Viņam arī ir pretenzijas pret Ukraīnu, kas nāk no Austro-Ungārijas imperiskas pagātnes. Domāju, lai viņš tā runātu, Orbāna labā ne viens vienīgais gulāga iecirknis Krievijā rukā. Kā zināms kopš 2011. gada gulaga nopelnītās naudas Krievijā nenāk valsts budžetā bet var tikt izlietotas speciāliem mērķiem ar personīgiem lēmumiem. Tākā visādām ēnu naudas operācijām krieviem iespēju daudz.

 12. Cer uz citu rekina iegutiem labumiem no Putina. Pie vienas vietas ar parejo Eiropu… kamer pasam Orbanam labi.

 13. Šitais biedrs aizmirsis vēsturi – 1956.

 14. Vēl viens Ušakovs atradies, skaidrīte.

 15. Orbans kaut kā ir aizmirsis krievu tankus un čekistu vienības Budapeštas ielās 1956. gadā. Kad Pūķina teroristi būs pabeiguši savus briesmu darbus Ukrainā, kādā brīvākā brīdī piebrauks arī pie Orbana neatkarīgi no sankcijām.

 16. Kāpēc no Straujumas k-dzes biroja nenāk šādi paziņojumi?Būtu jānāk,LRinteresēs…

 17. Tā arī pierakstām – Orbans saņem algu krievijas vēstniecībā.

 18. Ungārijas prezidents laikam ir aizmirsis, kur krievu tanki apstājās 1945.gadā…. es vēl saprastu ja to teiktu Spānijā.. žēl, bet daži politiķi tiešām ir….

  • Redzi, jānīt, citas valstis domā par dzīvi, tautu un nākotni, nevis par to, kur krievu tanki apstājas pirms 70 gadiem…Latvijai un latviešiem pagātne rūp vairāk, kā pašu tauta un nākotne, tāpēc jau esat tur, kur esat – grāvī.

   • Tieši otrādi, mēs domājam par nākotni un negribam kādu rītu pamosties kā Krievijas guberņa! Un izvēlamies labāk dzīvot brīvībā, pieticīgāk, nekā zem Krievijas zābaka un badā.

   • nekādi nereaģējot uz Krievijas pašreizējo agresīvo politiku,kādai valstij ir cerības kaut ko saglabāt nākotnē.Atļausim viem Putinam izraisīt 3.pasaule karu,par kuru lēmums jau esot pieņemts(Žirinovskis),un cerēsim uz nākotni ,kura iestāsies pēc tam,kad visa pasaule būs pārvērsta par tuksnesi,ko mums sola “miermīlīgā” Krievija,cerēdama,ka viņus pašus tas neskars.

   • es īsti nezinu kurš te ir grāvī…. Ok. pensijas ir mazas, bet tie kuri grib strādāt saņem normālās algas. Ja paskatās darba piedāvājumus – grēks sūdzēties. Jābeidz brēkt, ka viss ir slikti, jo salīdzinoši ar to pašu Ungāriju mēs esam daudz labākā stāvoklī (esmu tur bijis un zinu tautas stāvokli tur). Tas ko dara Orbans ir nekas cits kā tukšs šovinisms – vāc punktus nākamajām vēlēšanām.

    • Jāni, labāk nemelo. No Latvijas ir aizbēguši gandrīz trešdaļa darbaspējīgo iedzīvotāju. Ungāru ārzemēs ir maz – tātad viņiem ir cerība uz nākotni savā valstī. Par Latviju augstāks dzīves līmenis ir ne tikai Ungārijai, bet arī Polijai, Čehijai, Slovākijai… Nu, varbūt vienīgi Rumānijā tauta dzīvo tikpat trūcīgi kā latvieši.

     • cmon. Es strādāju IT jomā – aizgāju no labi apmaksāta darba un nedēļas laikā iekārtojos vēl labāk apmaksātā. IT jomā Latvijā ir totāls deficīts…. Ja negrib mācīties un normāli strādāt, lai tik brauc vergot uz Īriju.

     • Tu tiešām aicini pilnīgi visus Latvijas darbaspējīgos studēt IT? Un kā tad jūs, ITišņiki, iztiksiet bez medmāsām, skolotājiem un b/d audzinātājām, pavāriem, santehniķiem un autobusu šoferiem, kuri visi saņem nu loti nelielu aldziņu?Dabūsiet savā virtuālajā realitātē mirt badu un sēdēt sūdos…hi, hi!

  • Laikam arī Ungārijā nav tikusi mācita valsts vēsture un it īpaši 20 gadsimts, kā Latvijā. Tāpēc jau tas šķibais skats…

Draugiem Facebook Twitter Google+