Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko gandarīta pārstāvēt Latviju: Es šo nedēļu ļoti izbaudīšu0

AP/Scanpix

Tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko izbaudīs nedēļu Federāciju kausā ar Latvijas izlasi un uzskata, ka savas valsts pārstāvēšana viņai dod papildus motivāciju.

Jau trešdien Tallinā sāksies Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrs, kurā Latvijas izlase būs izteikta favorīte uz uzvaru turnīrā.

Otrdien Latvijas izlase aizvadījusi preses konferenci, kurā Ostapenko nācās atbildēt arī uz jautājumiem par neseno Austrālijas atklāto čempionātu un zaudējumu trešajā kārtā igaunietei Anetei Kontaveitai.

“Kad zaudē spēli, centies to pēc iespējas ātrāka izmirst. Citādāk tas traucēs koncentrēties nākamajam turnīram,” Ostapenko citēta portālā “ohtuleht.ee”, uzsverot, ka sen vairs nedomā par to zaudējumu.

Ostapenko atzinusi, ka joprojām cīnās ar traumu, kas ietekmēja viņas sniegumu arī pagājušajā nedēļā notikušajā Sanktpēterburgas WTA “Premier” sērijas turnīrā. “Vismaz vairs man nesāp un kļūst labāk.”

“Visa mana dzīve ir mainījusies. Esmu Latvijā daudz populārāka un arī visur, kur dodos spēlēt,” Ostapenko kārtējo reizi atbildēja uz jautājumu, kas mainījies viņas dzīvē pēc pērn gūtā triumfa Francijas atklātajā čempionātā. “Tagad arī pretinieces mani uztver citādāk un spēlēs pret mani ir motivētākas. Tas padara dzīvi grūtāku, jo visu laiku jārāda labākais sniegums. Ir ļoti grūti saglabāt vietu pasaules ranga desmitniekā, bet, ja es spēšu šogad saglabāt savu līmeni, būs daudz vieglāk nākotnē.”

Ostapenko stāstīja, ka izbauda spēlēšanu lielās arēnās. “Es neiederos mazā hallē, kurā neviens neredz kā es spēlēju. Izbaudu, kad uz mani skatās 15 000 cilvēku.”

Ostapenko šobrīd WTA rangā ieņem sesto vietu. Federāciju kausā izlasi pārstāvēs arī pasaules 15.rakete Anastasija Sevastova, kā arī Diāna Marcinkēviča un talantīgā Daniela Vismane.

“Šo nedēļu ļoti izbaudu, jo varu pārstāvēt Latviju. Esmu ļoti lepna par savu nāciju un šis man dod papildus motivāciju. Tomēr Federāciju kausā tenisistes bieži spēlē daudz labāk nekā citus turnīros,” Ostapenko atzina, ka kaut arī Latvija būs Tallinas sacensību favorīte, to sagaida smagas cīņas.

Latvijas izlase trešdien spēkosies ar Turciju, bet pēc tam sagaidīs cīņas arī ar Polijas un Austrijas izlasēm. Visas Latvijas spēles sāksies plkst.10, sacensības pārraidot kanālam “Best4Sport TV”.

Jau tagad zināms, ka latvietēm turnīra gaitā nāksies tikties tikai ar vienu pirmā simtnieka tenisisti, jo tādas nav ne Turcijas, ne Austrijas izlasēm, ne arī potenciālajām pretiniecēm sacensību fināla kārtā. Trim apakšgrupas pretiniecēm kopā ir tikai viena pirmā simtnieka tenisiste – Polijas izlasē iekļauta WTA ranga 56.vietā esošā Magda Linete.

Ja Latvija uzvarēs grupā, tā fināla kārtā tiksies ar grupas, kurā ir Serbija, Gruzija un Bulgārija, labāko vienību. Pēc tam šī pāra uzvarētāja kvalificēsies aprīlī gaidāmajām pārspēlēm par vietu otrajā pasaules grupā.

Zīmīgi, ka 2019.gadā mainīsies sacensību formāts, apvienojot abas pasaules grupas, līdz ar to šī turnīra divas uzvarētājas iegūs iespēju iekļūt starp 16 stiprākajām pasaules izlasēm.

Pērn notikušajā Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā Latviju pārstāvēja Ostapenko, Diāna Marcinkēviča un Vismane. Ostapenko Latvijas izlasē spēlē kopš 2013.gada, bet Marcinkēviča kopš 2009.gada Federāciju kausā nav piedalījusies tikai reizi.

Tikmēr Sevastova Federāciju kausā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad bija vien 19 gadus veca.

Sevastova ar atsevišķu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes lēmumu iekļauta LOV sastāvā vasaras sporta veidos 2018.gadam. Visticamāk, Sevastovas iekļaušanas LOV sastāvā spēlējusi lielu lomu tenisistes lēmumā piekrist pārstāvēt Latviju Federāciju kausā. Tāpat LOV sastāvā ir arī Ostapenko.

Pērn Latvijas tenisistes apakšgrupu cīņās ar 2-1 uzvarēja Turciju, ar 0-3 pārliecinoši piekāpās favorītei Lielbritānijai, bet noslēdzošajā duelī pārliecinoši ar 3-0 tika pārspēta Portugāle. Latvija ar diviem panākumiem trīs mačos ieguva otro pozīciju C apakšgrupā un nosargāja vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā. Vēlāk mačā par 5. līdz 8.vietu ar 0-2 tika zaudēts Ungārijai, sacensības noslēdzot septītajā pozīcijā.

Vēsturē labāko sasniegumu Latvijas izlase guva 1993.gadā, kad startēja pasaules grupā, iekļūstot 16 labāko pasaules izlašu vidū. Šogad Latvija Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēs piekto gadu pēc kārtas. Ja pirmajās divās reizēs bija jācīnās par vietas saglabāšanu, pērn Latvijas sportistes izvairījās no pārspēlēm.

Ostapenko pērn triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā, kamēr Sevastova uzvarēja Maljorkas WTA

LA.lv