AFP/LETA

Ostapenko pirmo reizi uzvar Parīzē 1

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko, esot izteikta favorīte, svētdien zaudēja pirmajā setā, tomēr pārvarēja Francijas atklātā čempionāta pirmo kārtu.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399

Latvijas sportiste ar 4-6, 6-3, 6-2 vairāk nekā divas stundas ilgā cīņā apspēlēja ASV tenisisti Luisu Čiriko, gūstot pirmo uzvaru karjerā šajā turnīrā.
Nākamajā kārtā Ostapenko spēkosies ar Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Moniku Puigu.

Spēles pirmais geims bija līdzīgs, bet otrajā Ostapenko pie savas serves uzvarēja “sausā”, kamēr trešajā pirmoreiz lauza pretinieces servi. Kaut likās, ka izteiktā mača favorīte Ostapenko varētu pārņemt iniciatīvu, nākamie geimi ritēja ļoti līdzīgi un uzvarēja servētājas. Piektajā geimā Ostapenko neizmantoja trīs breikbumbas, septītajā vēl vienu, bet astotajā jau ilgā cīņā nenoturēja savu servi, Čiriko panākot izlīdzinājumu 4-4.
Savukārt desmitajā geimā Ostapenko vēlreiz zaudēja savu servi, pamanoties pirmajā setā piekāpties ar 4-6.

Pēc pirmā seta tenisistes uz brīdi devās uz ģērbtuvēm, bet, mačam atsākoties, Ostapenko pirmo punktu ieguva “sausā” pie pretinieka serves. Tomēr jau nākamajā geimā Latvijas tenisiste nespēja noturēt savu servi, bet piektajā un sestajā geimā tas vēlreiz atkārtojās – vispirms Ostapenko veica breiku, ko uzreiz arī zaudēja.
Septītajā geimā Ostapenko vēlreiz lauza pretinieces servi, pēc tam savu servi noturēja “sausā” un ilgā devītajā geimā ar trešo setbumbu pielika punktu otrajam spēles posmam.

Arī trešajā setā pirmie geimi bija ļoti līdzīgi, Ostapenko arī aizsargājot divas breikbumbas. Ceturtajā un piektajā geimā tenisistes apmainījās breikiem, bet sestajā Ostapenko apturēja pretinieci “sausā” un turpinājumā noveda setu un maču līdz uzvarai, noslēdzošajā geimā vēlreiz laužot šosezon ļoti neveiksmīgu sniegumu rādošās amerikānietes servi.

Pirmās kārtas pārvarēšana Ostapenko devusi 70 WTA ranga punktus.
Ostapenko jaunākajā WTA pasaules rangā, kas tika publicēts svētdien, ieņem 47.vietu, bet Čiriko ir vien 128.pozīcijā. Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās.

Francijas atklātais čempionāts ir vienīgais “Grand Slam” turnīrs, kurā Ostapenko līdz šim bija bez uzvarām, jo līdz šim gadam viņa vispār uz māla seguma pamatsacensībās bija uzvarējusi vien divos mačos. Pamatsacensībās Parīzē viņa debitēja pērn, turklāt uzreiz bija starp izliktajām tenisistēm, bet vēl gadu iepriekš Ostapenko zaudēja kvalifikācijas pirmajā mačā.

Pirms šī gada Austrālijas atklātā čempionāta Ostapenko bija piecu zaudējumu sērija “Grand Slam” mačos, tomēr Melburnā viņa pamanījās pirmoreiz šāda līmeņa sacensībās tikt līdz trešajai kārtai, kur bija ļoti tuvu panākumam pret čehu zvaigzni Karolīnu Plīškovu.

Šosezon Ostapenko ir labi spēlējusi turnīros uz māla seguma, jo skaitot arī kvalifikācijas mačus, viņa uz šī seguma nu tikusi jau pie 15 uzvarām 19 cīņās. Ostapenko šosezon uz māla sasniedza Čārlstonas WTA “Premier” turnīra finālu, kā arī iekļuva pusfinālā Prāgas WTA “International” sērijas turnīrā.