Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko un Sevastova paceļ Latvijas izlasi tuvāk elitei0

foto – Jānis Škapars/LETA

Latvijas dāmu tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova sestdien Tallinā ļāva Latvijas izlasei pirmoreiz kopš 1993.gada izkļūt no Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas un aprīlī tā centīsies kvalificēties otrajai pasaules grupai.

Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas fināla kārtā sestdien Latvijas izlase ar 2-1 apspēlēja Serbiju, izšķirošo punktu iegūstot pēc uzvaras dubultspēlē.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlējusi Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei aprīlī vēl būs “play-off” kārtā jāuzvar kāda no otrās pasaules grupas zaudētājām.

Sestdien fināla kārtas dubultspēlē Ostapenko un Sevastova ar rezultātu 6-1, 6-2 droši pieveica Serbijas izlases spēlētājas Olgu Daniloviču un Bojanu Marinkoviču.

Spēles pirmajos trijos geimos uzņēmējas nespēja uzvarēt kaut vienā izspēlē, bet ceturtajā geimā Marinkoviča pieļāva vairākas dubultkļūdas un Latvija iespēju izmantoja, uzreiz nobreikojot pretinieces. Turpinājumā Latvijas tenisistes vēlreiz nobreikoja pretinieces un pēc tam droši izservēja pirmo setu.

Otrajā setā latvietes jau pirmajā geimā nobreikoja pretinieces un otrajā geimā uzvarēja vairākas labas izspēles kritiskos brīžos. Arī trešajā geimā Latvijas sportistes atspēlējās no iedzinējiem un veica vēl vienu breiku. Pirmo reizi serbietes izservēja piekto geimu, bet pēc tam nākamajā geimā Latvijas tenisistes pamanījās nenoturēt servi un pārsvars samazinājās līdz 4-2.

Septītajā geimā Latvijas tenisistes gan grūtā cīņā vēlreiz nobreikoja Marinkoviču, bet pēc tam Sevastova izservēja maču.

Kā ziņots, pēc divām vienspēlēm rezultāts pārī bija neizšķirts, tāpēc abām izlases līderēm vajadzēja atkal doties laukumā arī dubultspēlē. Valsts otrā rakete Sevastova pirmajā mačā ar rezultātu 2-6, 4-6 negaidīti piekāpās 17 gadus vecajai serbietei Danilovičai, kura parādīja lielisku sniegumu, bet pēc tam pasaules ranga sestajā vietā esošā Ostapenko ar 6-2, 6-1 sagrāva Dejanu Radanoviču.

Latvijas tenisistes savā apakšgrupā ar 2-1 uzveica Turciju, ar tādu pašu rezultātu pieveica Poliju un ar 3-0 apspēlēja Austriju.

Saistītie raksti

Latvijas tenisistes uzvarēja savā apakšgrupā tāpat kā serbietes, kuras ar vienādiem rezultātiem 2-1 apspēlēja Bulgāriju un Gruziju.

Latvijas izlase Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrā Tallinā startēja ar spēcīgāko sastāvu. Latviju pārstāvēja planētas sestā rakete Ostapenko, WTA ranga 15.vietas īpašniece Sevastova, kā arī 274.pozīcijā esošā Diāna Marcinkēviča un planētas 871.rakete Daniela Vismane. Visus vienspēļu mačus aizvadīja Ostapenko un Sevastova, kuras spēkojās arī dubultspēlē pret Turciju un Serbiju, lai nodrošinātu uzvaras, bet pārējās divās dubultspēlēs piedalījās Marcinkēviča un Vismane, gūstot vienu panākumu.

LA.lv