Foto – Juris Kalniņš

Otrā izglābšanās nāca mirkli par vēlu 0

VTB Vienotās līgas spēlē otro zaudējumu četrās spēlēs piedzīvoja Latvijas čempioni “VEF Rīga”, izbraukumā Krasnojarskā pagarinājumā ar 93:96 zaudējot “Jeņisej” komandai.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Šis sezonas tālākajā izbraukumā Krasnojarskā rīdzinieki kā aizmiguši spēlēja pirmajā puslaikā un sasmelt izlieto vairs neizdevās. Vai nu laika joslu starpība vai citui blakusapstākļi, bet pirmajā puslaikā vefiņš daudzas lietas darīja ar apmēram sekundes novēlošanos. Basketbolā tas izšķir daudz – nokavēta piespēle, pazaudēts spēlētājs, par vēlu pacelta roka un divi punkti tavā grozā. Apmēram tā “Jeņisej” pirmajā puslaikā sameta 51 punktu, sodot mūsējos arī par nokavētu atgriešanos aizsardzībā, kļūdām un nedisciplinētību. Kaspars Bērziņš piecas piezīmes sakrāja jau pirmajā puslaikā, turklāt pēdējā bija tehniskā. Pie ierobežotajām sastāva rotācijas iespējām – būtisks zaudējums.

Lai gan spēles ritējums bija neveiksmīgs un tā bija rīdzinieku sliktākā spēle šosezon, iespējas izglābties tika dotas. Veiksmīgais otrā puslaika sākums norādīja, ka “Jeņisej” turpat blakus vien ir. Lai noķertu uzreiz, atkal pietrūka sapratne – trīsreiz pašu ārpus laukuma izmesta bumba visu atgrieza vecajās sliedēs. Tomēr pamatlaika beigās “VEF Rīga” parādīja, ka tā savas problēmas var risināt ar raksturu. Bez haltūrēšanas nostrādātas epizodes aizsardzībā, mūsu līderu Roulenda, Janičenoka un Bertāna veiksmīgas epizodes uzbrukumā – 38. minūtē vairs tikai 68:71, pamatlaika izskaņā 86:86. Pagarinājumā pārmaiņus vadībā bija abas komandas, tomēr pēdējās sekundes pus solīti priekšā atkal sagaidīja “Jeņisej”. Otreiz izglābties neizdevās, lai gan laime bija pavisam tuvu – Kristaps Janičenoks trāpīja tālmetienu, taču sekundes desmitdaļu par vēlu. Pēc ilgstošas video izspētes tiesneši trīs punktus neieskaitīja.

“VTB līgā jebkura spēle, jo īpaši izbrtaukumā, jo īpaši tik tālā vietā kā Krasnojarskā, bija un būs smaga. Bija sīkumaina tiesāšana, piezīmju dēļ no sastāva izkrita spēlētāji un ari pārējie nevarēja spēlēt ar tādu atdevi, kā bija plānots. Otra lieta – spēlējām pārāk individuāli. Tāpat jāuzlabo cīņa par atlēkušajām bumbām pie sava groza. Kad metu pēdejo metienu, nezināju – laikā vai nē. Pēdējais, ko redzēju, ka uz tablo bija palikušas 0,6 sekundes. Pēc tam videoierakstā bija redzams, ka izmetu mirkli par vēlu,” pēcspēles intervijā LTV7 kanālā spēli komentēja “VEF Rīga” kapteinis Kristaps Janičenoks.

Nākamo VTB Vienotās līgas spēli VEF Rīga” aizvadīs 11. novembrī Rīgā pret Kauņas “Žalgiri”. Līdz tam vēl divas spēles LBL čempionātā un Eiropas kausa atklāšanas spēle Vācijā pret Kristapa Valtera pārstāvēto “Artland Dragons”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

Krasnojarskas “Jeņisej” – “VEF Rīga” 96:93 (27:22, 51:39, 69:57, 86:86). Kikanovičs 21, Gubanovs 16, Ričs 15, Doudels 12, komarovskis 11, Ņesterovs 8, Kotiševskis 7, Smigins, Roulends 23, Janičenoks 21, Zavacks 13+12AB, Kavaļausks, Bertāns pa 13, Daniels 8, Blaus 2, Bērziņš, Strēlnieks, Louks.