Ozoliņa-Kovala ar personisko rekordu izcīna “Rīgas kausus” 0

Sinta Ozoliņa-Kovala ceturtdien “Daugavas” stadionā, Rīgā, ar jaunu personisko rekordu uzvarēja “Rīgas kausu” sacensībās šķēpmešanā sievietēm.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Ozoliņa-Kovala pirmajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 64,38 metrus tālu, kas tikai par 13 centimetriem atpaliek no Madarai Palameikai piederošā Latvijas rekorda. Arī nākamajos divos mēģinājumos Ozoliņa-Kovala šķēpu raidīja tālāk par 60 metriem (62,52 un 60,54), bet pēdējā sestajā metienā viņa šķēpu raidīja 64,07 metrus.

Sacensību uzvarētāja izpildīja pasaules čempionāta A normatīvu, kas ir 62 metri, kā arī uzstādīja “Rīgas kausu” sacensību rekordu.

Otrā palika Viktorija Sudaruškina no Krievijas, kuras rezultāts bija 60,60 metri, bet trešo vietu ieņēma Ukrainas šķēpmetēja Anna Hacko ar 59,46 metrus tālu metienu. Tūlīt aiz goda pjedestāla palika Līna Mūze, kuras labākais metiens bija 58,59 metri.

Pie godalgotām vietām tika arī citi Latvijas vieglatlēti. Kārtslēkšanā vīriešiem otro vietu izcīnīja Mareks Ārents, kurš pārlēca 5,21 metrus. Uzvarēja Lūks Katss no Lielbritānijas ar 5,36 metriem, kurš tāpat kā Ozoliņa-Kovala šķēpmešanā izcīnīja “Rīgas kausu”.

100 metru skrējienā panākumu guva Džošs Svarejs no Lielbritānijas, kurš distanci veica 10,30 sekundēs, bet trešais bija Elvijs Misāns ar rezultātu 10,46 sekundes. Latvijas rekordists šajā distancē Ronalds Arājs nestartēja. Kā aģentūru BNS informēja sacensību rīkotāji, viņš savu dalību sacensībās atsauca savainojuma dēļ.

Sievietēm 100 metros uzvarēja amerikāniete Kleo van Burena ar rezultātu 11,50 sekundes. Augstlēkšanā vīriešiem uzvarēja Dmitrijs Semjonovs no Krievijas, kurš pārlēca 2,21 metru augstumā novietotu latiņu, bet dalītu trešo vietu ar 2,08 metriem ieņēma Normunds Pūpols.

400 metru skrējienā sievietēm pirmā finišēja Žitka Bartoničkova no Čehijas, kura finišēja pēc 53,98 sekundēm, bet otrā bija Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare ar rezultātu 54,81 sekundes.

“Rīgas kausus” izcīna sešās disciplīnās – šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā sievietēm, 400 metru barjerskrējienā un kārtslēkšanā vīriešiem, kā arī 3000 metru kavēkļu skrējienā sievietēm. Sacensības paredzētas kopumā 15 disciplīnās. “Rīgas kausos” startē 25 valstu sportisti.

“Rīgas kausu” izcīņa šogad ir saņēmusi Eiropas vieglatlētikas asociācijas (EAA) klasikas sacensību statusu, kas paredz noteiktus pasākuma programmas standartus un budžetu, taču tajā pašā laikā vairo notikuma atpazīstamību un piesaista sportistus.