×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Pa karjeras kāpnēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmo reizi vienā filmā satikušies oskarotie Als Pačīno un Entonijs Hopkinss, iejūtoties tādu varoņu lomās, kuru ceļi krustojas ar Džoša Duhamela atveidotā ambiciozā advokāta ceļu. Slepkavība, noslēpumi, liktenīga blondīne, pagātnes noslēpumi un intriga – tas viss atrodams režijas debitanta Šintaro Šimosavas filmā “Neuzticība”. Taču uz papīra šis kinostāsts izskatās daudz interesantāk nekā gandrīz divas stundas kinoteātrī.

Tas nudien nav nekāds noslēpums, ka mazās pilsētās un valstīs karjeru uztaisīt ir daudz vienkāršāk nekā metropolēs – šajā filmā tā ir Ņūorleāna –, un to labi apzinās arī Bens Kehils. Nostrādājis gadu Ala Pačīno dibinātās impērijas ne tajā iekārojamākajā amatā, viņš no joprojām neaizmirstas bijušās draudzenes saņem kompromitējošus materiālus, kas atklāj milzīgas farmācijas kompānijas divkosību. Bens sāk rosīties, jo ir pārliecināts, ka ne tikai uzvarēs prāvā, bet arī beidzot uzskries pa karjeras kāpnēm, kas viņa dzīvē šobrīd ir galvenais mērķis, jo traģēdija ģimenē izdzēsusi jelkādu vēlēšanos atgriezties mājās, lai būtu kopā ar sievu un noskatītos uz tik iekārtoto, bet tukšo bērnistabu. Saņēmis ne vien sava šefa atbalstu, bet arī dāvanu – pildspalvu vairāku desmitu tūkstošu apmērā –, viņš metas darbos, nemaz nenojaušot, cik ļoti mainīsies viņa dzīve.

Taču debitanta Šintaro Šimosavas sniegumā “Neuzticība” ir kļuvusi par vienu no daudzajām filmām, kas pat lāgā uz lielā ekrāna nav nonākusi – ASV distribūcijā tās izrādīšana bija ļoti ierobežota un jau februāra sākumā tā nonāca videonomā –, kas jau laikus norāda uz komercpotenciāla vājumu. Par to vienisprātis ir arī kinokritiķi, kuri “Neuzticības” virzienā nav raidījuši sajūsminātus aplausus, gan norādījuši, ka pat vecmeistariem Entonijam Hopkinsam un Alam Pačīno paslīd kāja vieglas peļņas nolūkos un ka, cīnoties par savu vietu zem saules, jaunie aktieri – un viņu vidū arī Džošs Duhamels – ir gatavi uz visu, lai tikai būtu atšķirīgi no vidusmēra produkcijas vienādotajiem varoņiem. Savukārt modernizētais film-noir netiek līdzi savu senču kvalitātēm, kuras mierīgi iztikušas bez neglābjami slima korejiešu slepkavas, kurš, meklēdams nākamo upuri, kā apokalipses vēstnesis uz sava motocikla joņo nakts aizsegā.

 

UZZIŅA:

“Neuzticība”/”Misconduct”

ASV, 2016.

Režisors: Šintaro Šimosava

Lomās: Džošs Duhamels, Alise Īva, Malina Akermane, Als Pačīno, Entonijs Hopkinss, Džūlija Stailza

“Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+