×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Pabriks: Krievijas propaganda liktu nokaunēties pat nacisma ideologam Gebelsam (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Ukrainas notikumu kontekstā Krievijas propagandas mašīna darbojas ļoti spēcīgi un šāda veiksmīga smadzeņu skalošana liktu nokaunēties pat Vācijas nacisma ideologam Jozefam Gebelsam, uzskata Saeimas deputāts un bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

Parasti Gebelss un hitleriskā propaganda tiek uztverta kā etalons patiesības sagrozīšanai, melošanai un smadzeņu skalošanai, bet, ja paskatās uz Krievijas kontrolētajiem plašsaziņas līdzekļiem, tad šis etalons ir pārsniegts, uzskata politiķis.

“Krievija ir parādījusi, ka tā šajā modernajā laikmetā spēj samērā veiksmīgi kontrolēt savas valsts informācijas telpu. Informācijas telpa ir piesātināta ar atraktīva veida ziņām. Sabiedrībai, kas nav dzīvojusi ilgstoši demokrātiskā vidē un kurai ir arī ierobežotas valodas zināšanas, ir ierobežota piekļuve pārējiem avotiem. Kremlis veiksmīgi to izmanto, un tas Gebelsam liktu nokaunēties, jo viņš nebūtu tik veiksmīgs,” izteicās politiķis.

Krievijas propagandas mašīna ļoti spēcīgi darbojas ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā, uzsvēra deputāts. Krievijas kontrolēto televīzijas kanālu slēgšana nav iespējama, jo būs “kabeļi un satelīti” propagandas pārraidīšanai. Krievijas propagandas mašīna ir darbojusies ilgstoši un cilvēks ir pieradināts pie ziņām un domām, kas padara viņu radniecīgu Krievijas režīmam, piebilda politiķis.

“Mēs nevaram tādā veidā ierobežot, līdz ar to atliek alternatīvas – investēt Latvijas nacionālajos medijos un piedāvāt informāciju krieviski, angliski, lai šāda informācija sasniedz Latvijas klausītājus un skatītājus – un es neredzu nekā slikta, ka pat Krievijā. Kaudzēm ir visādi arābu kanāli, kurus var skatīties Latvijā. Kāpēc mums nav nekas tāds, ko varam piedāvāt krieviski vai angliski par Baltiju? Tā būtu daļa no maigās varas, aizsardzības un informācijas telpas drošības,” retoriski norādīja Pabriks.

Pabriks neizslēdz, ka nākotnē varam sagaidīt stiprāku mediju kampaņu pret Baltijas valstīm, un tad “dabūt pāris tūkstošus cilvēku uz ielām nebūs problēma”.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla “Rossija RTR” retranslāciju Latvijā. “Pārbaudot “Rossija RTR” ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu.” Šāda informācija programmā “Rossija RTR” tikusi atspoguļota regulāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. PABRIKA KUNGS, PIEDODIET, BET ESMU ĻOTI VĪLUSIES LATVIJAS VALSTS PĀRVALDĪBĀ!!! VISU CIEŅU un ATZINĪBU JUMS!!! PALDIES!!!

  2. KAUNS ir nevecojis vārds!!! TAGAD tiek plūkti augļi kopš VALSTS NEATKARĪBAS APLAMAI, VALSTI KOPUMĀ NEPĀRREDZOŠAI, VĒSTURI NEMĀCOŠAI, NEPLĀNOTAI, NESTRATĒĢISKAI POLITIKAI un viss izskaidrojums!!! ARĪ Straujumas vadītā valdība NEPĀRREDZ LATVIJU un NEPĀRREDZĒS!???????????? Mediju kampaņa pret LATVIJU un BALTIJU IR BIJUSI VISUS 24 gadus un kā izskatās, tad arī BŪS NāKOTNĒ!!! Ja viss valsts attīstībai būtu bijis darīts likumsakarīgi un LATVIJAI LABVĒLĪGI, tad valsts un MĒS NEBŪTU ŠOBRĪDĒJĀ SITUĀCIJĀ!!!! Galvenais – valsts AIZSARDZĪBAS SPĒKI, DROŠĪBA- šo gadu garumā ir sagrauti totāli!!! Nezinu, KĀPĒC tagad veiksmīgie “AKTIERI – GRĀVĒJI” bizo kā govis dunduru laikā!??? Varbūt pret ienaidnieku sūtīs ĀDAŽU poligona teritorijā dzivojošos 13 ( ja nemaldos) PUPUĶU pārus, ko” pētīšanas” rezultātā būs sagatavojuši karavīru vietā ( pētīja taču par AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAI DOMĀTO NAUDU…!?) vai vēl citas vienības, kurām novirzīja ministrijas naudu?????????????

  3. Būtu vairāk tādu Pabriku,Latvija neložņātu uz vedera krievu priekšā…

  4. Vācieši tomēr ir civilizēta tauta.

  5. Pabrika kungs kļūdās.
    Gebels var lepoties ar saviem skolēniem.

  6. Dižais Mao reiz teicis:,,Tautas dvēsele ir balta lapa,kurā var ierakstīt vis skaistākos hieroglifus,,.Šo patiesību labi pārzināja Ļeņins ,Trockis ,Staļins,Hitlres un tagad Putins.Drīz arī latviešiem iestāstīs ,ka 11 . un 18. novembris ir prettautiski svētki kur seperātisti 1918.g. nelikumīgi izkaroja neatkarību.

Draugiem Facebook Twitter Google+