Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
13. janvāris, 2016
Drukāt

Padomju Latvijas gaisotnē

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pamatekspozīcijā pašā Rīgas centrā netālu no Brīvības pieminekļa, Brīvības bulvārī 32, apskatei atvērta jauna zāle: “Ikdienas dzīve Padomju Latvijā. 20. gs. 60. gadu dzīvokļa interjers”.

Ekspozīcija ļauj atgriezties nesenā pagātnē. Tā laika noskaņu liek sajust autentiskais sienu krāsojums, sudrabspožie radiatori, mēbeles un sadzīves priekšmeti, kas tolaik atradās Latvijas iedzīvotāju mājokļos un bija ikdienas dzīves neatņemama daļa. Sākot ar 20. gs. 60. gadiem, plaša patēriņa produkcijas ražošanā pieauga dizainera loma. Parādījās modernisma iezīmes, nebijuši materiāli gan modes industrijā, gan dizainā, sadzīves priekšmeti ieguva lakoniskas, ģeometriskas formas un minimālu stilizētu dekoru, par ko var pārliecināties, apskatot eksponētās mēbeles un sadzīves priekšmetus. Jāpiebilst, ka 30. janvārī no plkst. 10 līdz 17 muzeja apmeklējums būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+