×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. novembris, 2014
Drukāt

Pagaršot “Lielāko torti Latvijā” ierodas vairāki tūkstoši (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Lai aplūkotu un pagaršotu Latvijas Republikas 96.proklamēšanas gadadienai ceptu dižtorti, Esplanādē otrdien, 18.novembrī, ieradās vairāki tūkstoši cilvēku.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja svētku dalībnieki, daudziem galvenais bija apskatīt svētku dižtorti, tādēļ daļa cilvēku pēc tortes atklāšanas pameta Esplanādi. Savukārt citi uz pasākumu bija ieradušies bērnu mudināti, pastāstīja mazāko svētku dalībnieku vecāki.

Apmēram 30 minūšu laikā pie svētku kūkas gabaliņa tikušie svētku dalībnieki aģentūrai LETA apliecināja, ka torte ir tiešām garšīga un bijis vērts gaidīt.

Kā svētku dalībniekiem pastāstīja pasākuma organizatori, “Latvijas visu laiku lielākā torte” ir aveņu siera kūka 38 kvadrātmetru platībā un 1,2 tonnas smaga. To paredzēts sadalīt vismaz 12 000 gabaliņu.

Organizatori arī pastāstīja, ka torte tapusi vienas dienas laikā, strādājot astoņiem konditoriem.

Tortes izgatavošanai izmantoti 187 kilogrami baltās šokolādes, 140 kilogramu aveņu, 105 kilogrami putukrējuma, 85 kilogrami skābā krējuma, 83 kilogrami miltu, 68 kilogrami ūdens, vairāk nekā 60 kilogrami olu, 40 kilogrami margarīna, 27 kilogrami iebiezinātā piena un citi produkti.

Torte bija taisnstūra formā ar sarkanu Latvijas kontūru, kurā ierakstīts “Daudz laimes Latvija!”

Organizatori kontrolēja savu gabaliņu tortes gaidošo cilvēku plūsmu, aicinot “kā jau svētkos uzvesties mierīgi” un mierināja dalībniekus, ka torte pietiks visiem. Kūkas gabaliņus klātesošajiem dalīja viesmīļi.

Tā kā torte ir “tiešām apmēros liela”, pēc sava kūkas gabaliņa organizatori cilvēkus aicināja ierasties arī pēc svētku uguņošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Paldies cilvēkiem, kuri tā pūlējās.

  2. Pēc uguņošanas tiešām nekā vairs nebija, bet dīvaini gan, jo pēc 19.00 bija palikusi vēl lielākā daļa kūkas un cilvēku rindas nebija, varēja mierīgi tikt klāt. Kur tad pēkšņi tik daudz cilvēku uzradās tajā pusotrā stundā….

  3. ..bet tas ” sms credit.lv” …, tas tas dauz ko pasaka. Skumji.. Pat šādā reizē neiztiekam bez reklāmām. Tā taču bija jubilejas torte! Valsts jubilerjas torte, kāds te vēl sms credit!!!

  4. Pusdeviņos vakarā pēdējos gabaliņus dalīja. Tā ka pēc uguņošanas – nikā….

  5. ņammm….laimīigie;)

Draugiem Facebook Twitter Google+