×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Palameikai olimpiskajā debijā astotā vieta

afp_863460510

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika Londonas olimpisko spēļu finālsacensībās ceturtdien ierindojās astotajā vietā.

Šis olimpisko spēļu debitantes Palameikas uzrādītais rezultāts ir otrs augstvērtīgākais Latvijas vieglatlētu sasniegums Londonas Olimpiādē aiz tāllēcējās Inetas Radevičas izcīnītās ceturtās vietas.

Savā labākajā, otrajā, mēģinājumā Palameika raidīja šķēpu 60,73 metru tālumā, ar ko izrādījās pietiekami, lai viņa kā astotā rezultāta īpašniece iegūtu tiesības veikt pilnu sešu metienu skaitu.

Pirmajā mēģinājumā latvietes rezultāts bija 56,47 metri, trešais mēģinājums viņai netika ieskaitīts, ceturtajā Palameika uzrādīja rezultātu 59,32 metri, piektais metiens viņai atkal netika ieskaitīts, bet sestajā latviete aizmeta 59,22 metru tālumā.

Par olimpisko čempioni ar 69,55 metrus tālu metienu kļuva Barbora Špotakova no Čehijas, sudrabs ar 65,16 metriem pienācās vācietei Kristinai Obergfelai, bet pie bronzas tika cita vāciete Linda Stāla, kuras labākais rezultāts bija 64,91 metrs.

Špotakova par olimpisko čempioni kļuva arī pirms četriem gadiem Pekinā.

Kā ziņots, Palameika kvalifikācijas sacensībās pirmdien savu labāko rezultātu uzrādīja pirmajā mēģinājumā, kad šķēpu raidīja 60,62 metrus tālu. Otrajā mēģinājumā viņas rezultāts bija 60,50 metri, bet trešajā – 57,91 metrs.

Kvalifikācijas normatīvs bija 62,00 metri, bet Palameika finālam kvalificējās ar desmito labāko rezultātu.

Tikmēr finālam nespēja kvalificēties vēl divas Latvijas pārstāves šajā disciplīnā Sinta Ozoliņa-Kovala un Līna Mūze.

Mūze savu labāko rezultātu uzrādīja pēdējā, trešajā, mēģinājumā, kad viņas raidītais šķēps lidoja 59,91 metru tālu. Ar šādu rezultātu viņa kvalifikācijas sacensību kopējā ieskaitē ieņēma 13.vietu un kā pirmā palika aiz fināla robežas. Savukārt Ozoliņa-Kovala savā labākajā – otrajā – mēģinājumā uzrādīja rezultātu 58,86 metri, ieņemot 20.pozīciju.

Pirms četriem gadiem Pekinas Olimpiādē Ozoliņa-Kovala ieņēma 11.vietu, bet Palameikai un Mūzei šī bija olimpiskā debija.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai. Četrgades prestižākajā sporta pasākumā aptuveni 10 500 sportistu sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+