×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Palīgi telpu iekārtošanā
. Ko katrs piedāvā?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Interjera dizaina projekts ir vienots māksliniecisks risinājums mājoklim kopumā, ievērojot visus svarīgākos interjera iekārtošanas principus. To izstrādā kvalificēts speciālists, un tas arī attiecīgi maksā. Tiesa, ne visi to var atļauties, tāpēc iespējams izvēlēties dažāda līmeņa telpu iekārtošanas pakalpojumus. 


 

Kāda situācija pašlaik ir šajā pakalpojumu jomā, jautājām ilggadējai Dizaineru savienības valdes loceklei, dizainerei Anitai Grasei: “Šobrīd saloni pildās ar profesionāliem dizaineriem, kas neatrod darbu savā specialitātē un ir gatavi strādāt par konsultantiem interjera iekārtu un aksesuāru tirdzniecības vietās. Tiem piepulcējas arhitekti, kam trūkst lielāka mēroga pasūtījumu, un mājsaimnieces, kuras, saskatījušās žurnālus, mēģina sevi realizēt kā interjera dizaineres. Mums bieži nākas dzirdēt, ka dizaineri ir bez idejām un nespēj piedāvāt savu vīziju un problēmas risinājumu, bet ir gatavi uzzīmēt to, ko pasūtītājs vēlas. Pasūtītājam ir lielāka izvēle, bet arī diploms bieži vien nav garants kvalitātei, jo masveida sagatavošana (aptuveni 100 dizaineru gadā) nesniedz kvalitatīvu izglītību. Sertificētos dizainerus var meklēt Dizaineru savienības mājas lapā.”

 

Mēbeļu, tapešu, aizkaru saskaņošana

Dizainera palīdzību var meklēt specializētajos salonos, kur var sniegt mutisku konsultāciju, neapskatot konkrēto telpu klātienē, bez skiču izveides.

Aizkaru salonu dizaineri konsultē gan uz vietas, gan izbraucot pie pasūtītāja uz mājām. Sarunās jāpievērš uzmanība, kāda ir konsultanta pieredze un zināšanas par mēbelēm, audumiem, konstruktīviem elementiem.

Veikalu konsultanti lielākoties ir parasti pārdevēji, tikai nosaukums rada nepareizu priekšstatu par viņu zināšanām. Pāris konkrētu jautājumu ļaus spriest par patieso kompetenci.

 

Salonos konsultācijas par mēbeļu izvēli parasti ir bez maksas. Arī vairāku elementu saskaņošana (tapetes – mēbeles – aizkari) parasti ietilpst produktu cenā, ja izvēlas salona piedāvājumu.

 

Aizkaru salonos konsultācija ar izbraukumu uz mājām – no Ls 10 + transporta izmaksas (ārpus pilsētas) vai Ls 5 par vienu telpu + transporta izmaksas. Daudzi saloni piedāvā jau gatavu standarta skiču klāstu, par kurām nav jāmaksā. Citi izstrādā individuālas skices, kas ietilpst pasūtījuma cenā, ja pirkumu veic šajā salonā.

 

Apdares materiālu izvēle

Būvmateriālu veikalos konsultē pārdevēji konsultanti, kas piedāvā standarta risinājumus no veikalā esošās produkcijas. Konsultācijas ir bez maksas, tikai jāpainteresējas, kurās dienās šis pakalpojums pieejams. Apdares materiālu salonos konsultē dizaineri, kas piedāvā apdares materiālu izvēli, izstrādā skici un aprēķina tāmi. Pakalpojums ietilpst materiālu cenā. Šeit speciālisti pieejami visu darba laiku.

 

Atsevišķas telpas iekārtošana

Lai atsevišķu telpu izveidotu gaumīgi, jāmeklē interjera stilists, dekorators vai kādas atsevišķas jomas dizainers.

 

Stilists pārzina stilus, to izteiksmes līdzekļus un modes tendences. Mākslinieks, dekorators izvēlas piemērotu toņu paleti, piemeklē mēbeles, tekstilijas, gaismas ķermeņus un dekorācijas un idejas prezentē skiču veidā.

 

Vannas istabu vai virtuvju speciālisti palīdzēs izvēlēties ergonomiskākas konstrukcijas un materiālus, piedāvājot gan skices, gan tāmi.

Dizaineru pakalpojumi salonos bieži ietverti pasūtījuma summā, ja to veic attiecīgajā salonā. Ja ne – par skicēm, ko vēlas paturēt, jāmaksā aptuveni 25 lati. Ja vienojas maksāt par kvadrātmetru, tad pakalpojuma maksa stilistam, māksliniekam ir aptuveni Ls 10/m2; dekoratoram – Ls 8/m2. Ja vienojas par konkrētu summu, pirmā konsultācija objektā parasti ap Ls 20, bet izmaksas vienas telpas iekārtošanai – no Ls 80 (atkarībā no telpas lieluma, apdares un mēbeļu salonu apmeklējumu skaita, kā arī no darbietilpības).

 

Mājas vai dzīvokļa iekārtošana

Iekārtojot, pārbūvējot vai pārplānojot vairākas telpas, jāmeklē interjera arhitekts vai interjera dizainers, kas izstrādā interjera projektu (mēbeļu, santehnikas izvietojuma plāns; elektroshēma; apdares materiālu izvēle; skices flīžu rakstiem, kon-
strukcijām, mēbelēm; mēbeļu, tekstiliju un apgaismes ķermeņu atlase; izmantojamo materiālu izmaksu tāme) – no Ls 15/m2. Jāvienojas ne tikai par samaksu, bet arī par to, kā notiks materiālu un mēbeļu atlase. Nereti interjera dizaineri slēdz līgumu par sākuma piedāvājuma izveidi – skicēm, no kurām pasūtītājs var noprast, vai speciālista stils viņam der vai ne.

 

 

Ņem vērā

Salonu konsultanti un dizaineri ir ieinteresēti piedāvāt sava salona produkciju, kas ne vienmēr ir izdevīgāka vai piemērotāka klientam.

Lai sarunas salonā būtu auglīgākas, vēlams paņemt līdzi rūpīgi izmērītu un uzzīmētu telpas plānu; ja iespējams, arī tapešu vai mēbeļu auduma paraudziņus.

Visas pakalpojumu izmaksas ir tikai orientējošas – katram birojam vai salonam izcenojumu sistēmas atšķiras. Turklāt konkrētas cenas neatklāj ne pasūtītāji, ne interjeristi.

Var pameklēt kādu mākslas skolas audzēkni vai dizaina jomas studentu – pakalpojums būs lētāks un vienkāršāks, bet tomēr pasargās no tādām aplamībām, kādas nereti izstrādā amatieri vai diletanti, kas piedāvā pakalpojumus sludinājumos par zemu cenu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+