Dabā
Laika ziņas

Jēkabpilī vietām sāk applūst māju pagrabi 16

Foto no Jāņa Eglīša foto

Naktī uz pirmdienu Daugavā pie Jēkabpils atsācies ūdens līmeņa kāpums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Vairāki vietējie iedzīvotāji “TV3 ziņām” atzina, ka sākuši applūst atsevišķu piekrastes māju pagrabi, jo paaugstinājies gruntsūdeņu līmenis, ziņo portāls skaties.lv.

Plūdu gadījumā Daugavā Jēkabpils apkaimē atbildīgie dienesti ir gatavo nodrošināt cilvēku evakuāciju no applūstošajām teritorijām, viņu izmitināšanu un ēdināšanu, aģentūrai LETA apgalvoja Apvienotās Civilās aizsardzības komisijas sekretārs Andris Stolcers.

“No applūstošajām teritorijām evakuēto cilvēku izvešanai nepieciešamais transports ir darba kārtībā, viņu izmitināšana un ēdināšana var tikt nodrošināta vietējo mācību iestāžu sporta zālēs,” skaidroja Stolcers.

Atbildīgās amatpersonas pastāvīgi seko situācijai Daugavā Jēkabpils apkaimē. Apvienotās Civilās aizsardzības komisija vajadzības gadījumā ir gatava sanākt pusstundas laikā, lai lemtu par rīcību plūdu gadījumā.

Ledus Lielupē vietām 15 cm biezs, vižņu sastrēgums Daugavā izstiepies

Ledus biezums Lielupē pie Staļģenes sasniedzis 12 centimetru, savukārt pie Kalnciema – 15 centimetru, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Ventas lejtecē pie Vendzavas ledus biezums ir septiņi centimetri.

Citās upēs ledus biezums nav mērīts, jo kāpt uz ledus ir bīstami. Turklāt upes daudzviet nav aizsalušas, turpinās vižņu iešana.

Arī Daugavā turpinās ledus iešana, vižņi sākuši blīvēties augšpus Jēkabpils – upes posmā starp Līvāniem un Jēkabpili. Arī no Jēkabpils līdz Pļaviņām vēl joprojām turpinās ledus uzkrāšanās un blīvēšanās, kas šajā posmā var radīt krasas ūdens līmeņa izmaiņas.

Pirmdienas pēcpusdienā ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils, Zeļķu tilta un Pļaviņām ir dažus centimetrus zemāks nekā no rīta.

Tuvākajās dienās Daugavā turpināsies vižņu veidošanās, ledus sastrēgums kļūs garāks, tādēļ gaidāms ūdens līmeņa kāpums posmā no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Ledus veidošanās procesā arī augšpus Līvāniem iespējamas ūdens līmeņa svārstības.

Nedēļas otrajā pusē līdz ar atkusni un nokrišņiem Latvijas upēs sāksies ūdens līmeņa kāpums, vietām tas var būt straujš.

LA.lv