×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. decembris, 2017
Drukāt

APSKATIES, kādas ir jaunās RSU studentu kopmītnes. Vai vietējie varēs atļauties? (5)

FotoJet

Atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) dienesta viesnīca, kas ir pirmā no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca studentiem kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Tā atrodas Dārza ielā 5, Rīgā.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, veselības ministre Anda Čakša, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja Natālija Šilova un SIA Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Jaunā viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU galvenās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā un piedāvās 220 studentiem labiekārtotus un modernus viesnīcas numuriņus, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkas celtniecībā RSU ieguldījusi vairāk kā 4,5 miljonus eiro no saviem līdzekļiem. Tā ir t.s. “gudrā māja”, kurā iebūvētas videi draudzīgas un ekonomiskas tehnoloģijas, kas kontrolē siltumenerģijas izmantošanu.

Jaunā studentu dienesta viesnīca ir ēka ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Ēkas kopējā platība ir aptuveni 5400 m2, tur ir izveidoti 135 dienesta viesnīcas numuriņi 220 personām, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienesta viesnīcā ir telpas studentu atpūtai un mācībām, bet pagrabstāvā – veļas mazgātava un sporta telpa. Uzbūvēta ir arī novietne velosipēdiem un autostāvvieta 70 automašīnām, tostarp arī četriem elektromobiļiem.

Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veica SIA “Velve”. Ēka uzbūvēta aptuveni gada laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. ne dienu bez naida kurināšanas ir LA galvenais sauklis.

  2. Salīdzinot ar vecajām kojām, istabas izskatās labas, arī ļoti praktiskas un ērtas, un laikam visas idejas no skandināviem nokopētas. Bet es tādā vietā negribētu dzīvot – pat vienā telpā, ja ir radošāks piegājiens, var labāk nodalīt zonas – izkatās, ka gultas gals atrodas virtuvē, savukārt plaukts (laikam to sauks par universālu, nevis tikai mācību grāmatām) ir virs gultas, tādējādi mācības, ēst gatavošana, ēšana un gulēšana ir “skaisti” apvienoti praktiskā iegarenā kastītē, kas atgādina bezpersoniskos Park Inn viesnīcu numuriņus. Apsveicamu, ka ir liela autostāvvieta un par elektroautomobiļiem padomāts.

  3. Pirmkārt, nevajag mānīt Latviešus un cittautiešus. Latvija nav atguvusi brīvību, vai pareizāk, neatkarību. palsiet katrs savu PASI. Satversmē ir “Latvijas Republika”. Plus pers. kods? Vergi!!! Kopmītnes ir laba lieta, bet kurš spēs par tām maksāt”

  4. vietējie varēs atļauties uzcelt teltis apstādījumos vai ierīkot bidonvilas no kartona iesaiņojuma kārbām !

Draugiem Facebook Twitter Google+