×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. novembris, 2017
Drukāt

Slimnīcā liks ar varu un gaisā izkūpējusī čekas lieta. “LA” nedēļas apskats (8)

1. Cilvēks. Solvitas Āboltiņas asie kodieni

1no5
Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA
Foto – Evija Trifanova/LETA

Kaut gan “Vienotības” valdes vairākums aizvadītajā nedēļā nobalsoja par Solvitas Ābotliņas izslēgšanu no partijas, tas nenozīmē, ka viņa tūdaļ noliks deputātes mandātu, sakravās savas mantiņas un steigsies uz Ārlietu ministriju, lai gatavotos diplomātes karjerai. Nebūt ne. Viņa pati nosaukusi par “žurnālistu izdomājumiem” runas, ka tas varētu notikt līdz šā gada beigām. Līdz 12. Saeimas sasaukuma beigām – jā… Bet kad tieši?

Ja cilvēkam, kurš ilgus gadus bijis pie varas, to ņem nost, viņš kļūst kā vampīrs – kož pretī. Kodieni arvien asāki kļūst tad, ja ir redzams, ka neesi palicis gluži viens, ka tev ir atbalstītāji. Pret Āboltiņu valdes sēdē nenostājās trīs “Vienotības” ministri – izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un labklājības ministrs Jānis Reirs. Visticamāk, viņiem būtu pievienojies arī trešais – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, bet viņš nepiedalījās, jo bija devies komandējumā.

Āboltiņa lēmumu par viņas izslēgšanu no partijas ir nodēvējusi par “cinisku un nekompetentu”. Savukārt partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, kurš virzīja Āboltiņas izslēgšanas jautājumu, savu rīcību pamatoja ar konstatējumu, ka partijā veidojoties ļoti haotisks process un divi varas centri. Viņš neesot gatavs stāvēt špagatā, lai savilktu kopā flangus.

Āboltiņa uz diplomātisko dienestu vēlas aiziet ar paceltu galvu, tāpēc negrasās labprātīgi atdot grožus, kas jo-projām ir viņas rīcībā. Kaut gan valde ir ieteikusi Saeimas “Vienotības” frakcijai, ka Āboltiņa būtu jānomaina ar Hosamu Abu Meri, tomēr, zinot, ka no 22 frakcijas deputātiem “Vienotības” biedri ir mazākumā, turklāt visi nav vienādi domājoši, un izvirzītais kandidāts uz šo amatu neraujas, Āboltiņa jūt, ka viņai ir izredzes vēl piedalīties šajā spēlē. Kas zina, ko vēl izdomās šī viltīgā un veiklā taktiķe, lai pašreizējo partijas vadītāju joprojām turētu špagatā!

 1. Cilvēks. Solvitas Āboltiņas asie kodieni
 2. Noslēpums. Godmanis: es neesmu ņēmis
 3. Darījums. Darījums, kas nenotika
 4. Izgāšanās. Slimnīcā ar varu?
 5. Prieks. Igauņi tik ķer

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Personīgi man ir vienalga vai tos maisus publicē vai nē.Ko tas mainīs?

 2. ne jau tikai LIc liek ar varu

 3. Vai tai sarkangalvītei vēl ir pašai savi zobi?

 4. Atkal veča ir klāt!

 5. Saņemt drosmi un tos maisus izbērt. Okupantu pakalpiņi ir jāredz un tad sāks nākt saprašana – kāpēc tā tika darīts.
  Teiks – tur nav visi – visi nekad nebūs vienā maisā, kāds jau būs palicis nopakaļ…
  Teiks – tur arī zinātniskie ziņojumi par redzēto rietumos – tā varētu būt, bet ko redzēja kādi literāti, dzejnieki, un vel un vel… Jā un kādu gadu studēt uz brīvo pasauli nu tāpat vien nelaida, bija jāsadarbojas…

  • Nu taču izskatās, ka nav ko bērt, jo lietas pamazām “izkūpējušas”un visi gali ūdenī. Pie varas un t.sk. pie maisiem, sēž mūsu visvarenie.

 6. Labdien visiem, principā ir jābeidz ar čekas lietām un čekas maisiem,jo mūsu daudzi ierēdņi kas vada Valsts iekārtu bija daudzi gan komunisti gan kgb utt, ir beidzot tāda veida cilvēku muļķošana ir jābeidz,
  Iesaku labāk veicināt mūsu valsts labklājību un beidzot strādāt nevis tikai attīstīt savas intereses kuras bija iepriekšējās valdības laikos.

Draugiem Facebook Twitter Google+