Latvijā
Novados

Varas maiņa Daugavpilī? Eksniņš nevēlas “publiski mazgāt veļu” 14

Foto – LETA, kolāža – la.lv

Šodien Daugavpilī “Mūsu partijas” pārstāvis Rihards Eigims preses konferencē paziņoja, ka izstājas no koalīcijas ar “Saskaņu”.

Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas. Sešas ir līdzšinējiem opozicionāriem Jāņa Lāčplēša Latgales partijai, piecas pašreizējā mēra Andreja Elksniņa pārstāvētajai “Saskaņai”, un četras “Mūsu partijai”.

“Mūsu partiju” Daugavpils domē pārstāv Eigims, Līvija Jankovska, Aivars Zdanovskis un Igors Prelatovs. Visi četri “Mūsu partijas” deputāti paziņoja, ka izstājas no koalīcijas. Eigims informēja, ka viņi patur sev tiesības risināt sarunas par domes vadības veidošanu un būs priecīgi, ja saņems atbalstu no visiem Daugavpilī ievēlētajiem politiskajiem spēkiem.

Šāda lēmuma pamatā esot Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (S) izteiktā neuzticība Eigimam. To viņš uztvēris kā “norādi uz durvīm”, ņemot vērā Elksniņa izteikumus, ka mērs nestrādās komandā ar cilvēkiem, kuriem neuzticas.

Zdanovskis atzina, ka šis lēmums nācis negaidīti, un līdz šim starp partijām trūcis dialoga. Pašlaik notiek pārrunas ar Latgales partiju un viņaprāt dialogs ir jāturpina. Zdanovskis esot pārsteigts par neuzticības izteikšanu Eigimam.

Prilatovs norādīja, ka ir gatavs strādāt ar visiem domē ievēlētajiem deputātiem un viņš nebūšot tas, kurš pāries uz citu politisko spēku, lai nodrošinātu koalīcijas darbu.

Mūsu partijas līdere Jankovska pauda pārsteigumu par Elksniņa izteikto neuzticību. Partijā šodien pieņemtais lēmums nav ticis apspriests un šovakar notiks partijas valdes sēde, kur tiks runāts par turpmāko rīcību.

Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas. Sešas ir līdzšinējiem opozicionāriem Jāņa Lāčplēša Latgales partijai, piecas pašreizējā mēra Andreja Elksniņa pārstāvētajai “Saskaņai”, un četras “Mūsu partijai”.


Lāčplēsis nepretendēs uz Daugavpils mēra amatu

Visplašāk Daugavpils domē pārstāvētās “Latgales partijas” līderis Jānis Lāčplēsis nepretendēs uz mēra amatu.

Kā aģentūrai LETA teica Lāčplēsis, lai risinātu ar pilsētas attīstību saistītus jautājumus, esam gatavi uz šo amatu nepretendēt.

“Latgales partija ir gatava strādāt ar visiem pašvaldībā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem, “Esam gatavi strādāt ar visiem, kas strādās pilsētas labā. Atbalstīsim visus projektus, kas vērsti uz pilsētas attīstību,” teica Lāčplēsis.

Elksniņš ir izsmēlis savu uzticību, teica Lāčplēsis.

Elksniņš: Daugavpils domes koalīcija turpina strādāt

Daugavpils domes koalīcija strādāja un turpinās strādāt tik ilgi, cik tas tiks ļauts, šodien preses konferencē teica Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S).

Viņš norādīja, ka pašlaik koalīciju pametuši trīs, nevis četri “Mūsu partijas” deputāti. Viņaprāt, šiem deputātiem nepieciešams laiks, lai izvērtētu savu izvēli.

Elksniņš pieļāva, ka par demarša iemeslu varētu būt kļuvusi viņa vakar notikusī saruna ar “Mūsu partijas” pārstāvi Rihardu Eigimu. Deputāts Elksniņam izteicis dažādus piedāvājumus, kas izraisījuši Elksniņa neuzticību. Kas tie bija par piedāvājumiem, Elksniņš neatklāja, jo nevēloties “publiski mazgāt veļu”.

LA.lv