×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. februāris, 2017
Drukāt

“Latvijai jāsatraucas, kā saturēt Eiropu, nevis jāčīkst par Briseli.” Saruna ar Tālavu Jundzi (25)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzē” viesojās akadēmiķis, LZA Baltijas stratēģisko pētījumu centra direktors Tālavs Jundzis. Bijušais LR Augstākās padomes deputāts, toreiz Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs pašreizējos apstākļos atzīst – esmu par centralizētāku Eiropas Savienību, ārpolitikas, aizsardzības, tiesību jomas funkciju nodošanu vienotās rokās.

Februārī Ukrainā ir atceres dienas – trīs gadi kopš Janukoviča bēgšanas, Krimas okupācijas sākuma. Krievijas agresija pret kaimiņvalsts neatkarību atkal eskalējas, atlauzts liels Ukrainas teritorijas gabals, un prezidents Putins parakstījis rīkojumu atzīt tā saukto Luhanskas un Doņeckas tautas republiku izdotos dokumentus. Vai tas nozīmē ceļu uz kārtējiem Piedņestrai, Abhāzijai līdzīgiem Kremļa pakļautības apgabaliem?

Tālavs Jundzis: Jāatgriežas tālākā pagātnē, kad ASV izstājās no līguma par antiballistisko raķešu sistēmu ierobežojumu un strauji sāka attīstīt savu pārtveršanas sistēmu Eiropā. Kodolgalviņu un nesējraķešu skaitā ASV un Krievija ir apmēram līdzvērtīgas. Bet amerikāņi ar astoņreiz lielāku militāro budžetu spēj attīstīt vairāk. Trešais elements potenciālā kodolkarā ir raķešu pārtvērējsistēmas, kam laikus jāsaredz un jāiznīcina viss, ko izšauj no vienas teritorijas. Militārie eksperti raksta, ka mērķis ir panākt, lai raķeti izskaitļotu un notriektu 5 – 7 minūtēs pēc pacelšanās gaisā. Un šis tīkls ASV novilkts daudz ciešāk nekā Krievijai.

Tālāk – ekonomikā Krievija noslīdējusi uz 12. vietu pasaulē. Atpaliek, piemēram, no Itālijas, kuras saimniecība nav starp Eiropā lielākajām. Konvencionālā bruņojuma ziņā Amerika tehnoloģiski apsteidz Krieviju vismaz par 10 – 20 gadiem. Un kodolieroči ir vienīgā joma, kur krievi mēģina turēties līdzi un attaisno lielvaras statusu. Kopš 2007. gada Krievija apturējusi darbību līgumā par konvencionālajiem bruņotajiem spēkiem Eiropā, kas noteica arī to, cik lielu karaspēku var turēt robežu, tostarp Baltijas robežu tuvumā. Līdz ar to bāzu, karaspēka daudzums Krievijas rietumos pieauga, Kaļiņingradā izvietoja “Iskander” raķetes, un Kremlis sāka bruņoto spēku atjaunināšanas, modernizācijas programmu. 2014. gadā Ukraina bija Krievijas nākamā atbilde tiem, kuri apšaubīja no PSRS mantoto lielvaras titulu.

Jo bez Ukrainas Krievija vairs nav impērija, kā teicis Bžezinskis – “Krim naš” un tamlīdzīgi?

Jā. Ukrainas pavēršanās ar seju pret ES, vēl jo vairāk NATO, pielēja eļļu ugunī. Tomēr der biežāk atgādināt par 1994. gada Krievijas, Lielbritānijas, ASV parakstīto Budapeštas memorandu, kur garantēja Ukrainas teritoriālo nedalāmību.

Pretendējot tikt atzītai par globālo spēlētāju, Krievija starptautisko kārtību pārkāpj bez mitas, un, jāatzīst, viņiem tas izdodas! Neviens pārāk netraucē.

Lielāku atbildību vajadzētu uzņemties ASV un Lielbritānijai, kas 1994. gadā, līgumu slēdzot, deva garantijas par Ukrainas robežu neaizskaramību. Man izskatās, ka Krimas atgūšana būs garš process, un arī Luhanskas un Doņeckas apgabalus gribēs paturēt Maskavas ietekmē kā minēto Piedņestru, Abhāziju. Kaut arī krievi paši tur nonākuši strupceļā. Putins droši vien uzskata, ka viņam izdevies parādīt stingru stāju un mugurkaulu Rietumiem un vēl vairāk iekšējai auditorijai, bet tagad situācija prasa risinājumus. Rietumi neatzīs ne donbasiešu pases, ne Ukrainai piederošo teritoriju aneksiju, bet saviem iedzīvotājiem Putinam kaut kas jāskaidro. Nerodot risinājumu, nepiekāpjoties, stāvokli saglabās iesaldētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Lai ka ari Briseles debiliki un zagli nekristu zu nerviem,tomer ES ir jasaglaba .Preteja gadijuma Launuma Imperijas agresija klus grutak parvarama.Pats galvenais ir likvidet kremla cekistu piektas kolonas ES valstis.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 6. “Tieši otrādi, vajag vairāk centralizācijas!”
  Ja tur viss notiktu godīgi, tad jā! Bet prakse liecina pavisam ko citu.
  Kaut ņemam to pašu EU palīdzību lauksaimniekiem: vecajā eiropā tā 4x lielāka… etc

 7. Viedi vārdi. Tikai mūsu brašotāji pret ES to nesaprot. Bet varbūt te pūš citi vēji- no austrumiem…

 8. Izskatās, ka Jundzis pieņemts darbā minētajā izcilības centrā. Un pa kuru laiku viņš kļuvis akadēmiķis? Es nevēlos, lai Latviju salīdzina ar imigrantu valsts ASV štatu.

 9. Marasmatiskais pakalpiņš… Kam tādu ZA tur?

 10. Koala no Kuala Lumpuras Atbildēt

  Latvijai jāsatraucas kā ar koalīcijas nodokļu izstrādājumiem noturēt Latvijā vēl palikušos latviešus! Par Briseli un Luksemburgu parūpēsies Junkers pats!

 11. Paldies Jundža kungam, ļoti laba analīze.

 12. 2-otrais Pareģojums: Slavenais Eižens Finks saka -Krievi / krievvalodīgie/ un jūdi atdos latviešu tautai visu zazagto un dosies prom /atpakaļ/ uz savām tēvzemēm ,vai kur ņems pretī,,,kā jau kolonistiem pienākas.
  Atceramies, ka 1-ais E.Finka Pareģojums bija: Latvija būs brīva, kad gadaskaitļos pirmais un pēdējais cipars būs vienādi – tatad bija 1991.gadā=100% precīzi

 13. Slima veca perdela murgi.

 14. Saturēt E.S.? 🙂 Nesaprotu šos pašnāvniekus.

 15. vecais komunists ar šlipsīti, kafijas tasīti un cepumiņiem! tāpat kā Putins lepojas, ka ir federālists! nelga!

 16. Latvijai vairāk jādomā kā latviešus Latvijā saturēt kopā,jo tauta ir kopiena ,kas turas kopā vai iet bojā.Latvijā šobrīd kopā turas un līksmo trīs oligarhi , pret kuriem tiesvedība pārtraukta pierādījumu ,,trūkuma,, dēļ. Turas kopā seksuālās minoritātes, bomži ,miljonāri,aptieku ķēdes,tiesneši, prokurori un advokāti kā viens,savstarpēji izpalīdzīgs veselums,ceļu policisti ar atļautiem 30 eiro makā ,kopā turas ,,Rīgas tautas republikas,, prezidentam uzticamais elektorāts u.t.t. Eiropas saturēšanas pamatā ir no Latvijas atšķirīgas problēmas,tās ir Āfrikas kolonizācijas un savstarpējo karu sekas.

 17. Piekrītu, Jundzim taisnība! Tieši par to pašu runāja arī vēl viens ļoti cienījams vīrs, kurā arī neskādētu ieklausīties, Vilis Vītols. Domāju, ka Latvijā un Baltijā vispār pārliecināt tautu par Eiropas federalizāciju nebūtu pārāk grūti. Grūtāk būs ar Rietum un Dienvideiropas valstīm, kam krievu lācis pagaidām pakausī, šķiet, neelpo…

 18. Latvijai ir jāseko Briseles piemēram: tikai 10 ministrijas,progresīvais ienākuma nodoklis,6% PVN likme pārtikai,neatkarīgas un lētas slimokases,gandrīz 1000 eiro minimālā alga,bezmaksas sabiedriskais transports utt! Un nav pat monopolista “Rīgas siltuma”!

 19. Latvijai ne par ko nav jāuztraucas, lai kas arī te gāztos iekšā un pāri tauta pastāvēs. Jāuztraucas un pie tam dikti ir mūsu valdošajiem un vadošajiem

 20. Nevaru saprast vienu – kā tie mūsu “lielie vīri” tik ātri kļūst par idi..tiem?
  “Ekonomikā Krievija atpaliek no Itālijas, Konvencionālā bruņojuma ziņā Amerika tehnoloģiski apsteidz Krieviju vismaz par 10 – 20 gadiem – kā kaut ko tādu var gvelzt?!
  Nez kādēļ šie konvenciālajā bruņojumā atpalikušie krievi tai Islama valstij dažu mēnešu laikā spēja tā sadot pa ādu, kā par 10-20 gadiem viņu apsteigušie amerikāņi nespēja vairāk kā gadu ilgā laikā.
  Un ko spēj “iskander”raķetes – vai par to arī Jundža kungs ir painteresējies? Starp citu, kodolraķetes notriekšana nebūt nenozīmē, ka šī kodolraķete neuzsprāgs. Vienīgi mērķi tā nebūs sasniegusi. Tā, ka atomkara gadījumā, ja darbosies šis amerikāņu pretraķešu vairogs, Baltijas valstis un Polija pirmās pārvērtīsies par radioaktīvu tuksnesi.

  • pastāsti man nedaudz sīkāk par to sadošanu pa ādu islāma valstij? 1 pilsētu pusgadu nevarēja ieņemt, to tu sauc par sadošanu pa ādu? Vienīgais aviācijas bāzes kuģis, bez starpgadījumiem nevar nokļūt galamērķī? Irānā krītošās ballistiskās raķetes? Divas nogāzušās lidmašīnas pie bāzes kuģa?

 21. Nevaru saprast vienu – kā tie mūsu “lielie vīri” tik ātri kļūst par idiotiem?
  “Ekonomikā Krievija atpaliek no Itālijas, Konvencionālā bruņojuma ziņā Amerika tehnoloģiski apsteidz Krieviju vismaz par 10 – 20 gadiem – kā kaut ko tādu var gvelzt?!
  Nez kādēļ šie konvenciālajā bruņojumā atpalikušie krievi tai Islama valstij dažu mēnešu laikā spēja tā sadot pa ādu, kā par 10-20 gadiem viņu apsteigušie amerikāņi nespēja vairāk kā gadu ilgā laikā.
  Un ko spēj “iskander”raķetes – vai par to arī Jundža kungs ir painteresējies? Starp citu, kodolraķetes notriekšana nebūt nenozīmē, ka šī kodolraķete neuzsprāgs. Vienīgi mērķi tā nebūs sasniegusi. Tā, ka atomkara gadījumā, ja darbosies šis amerikāņu pretraķešu vairogs, Baltijas valstis un Polija pirmās pārvērtīsies par radioaktīvu tuksnesi.

 22. Jo vairāk latviešu “evakuēsies” dziļāk Eiropā, jo stiprāka kļūs Eiropas Savienība? Prātiņ, nāc pie Tāļa!

Draugiem Facebook Twitter Google+