Kriminālziņas

Par ieslodzītā nāvi Centrālcietumā pārbauda vairākas iespējamās versijas 16

Par ieslodzītā nāvi Centrālcietumā tiek pārbaudītas vairākas iespējamās versijas, nav pieļaujams, ka cilvēks dzīvību zaudē tiesībsargājošās institūcijās, aģentūrai LETA norāda Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.

 

Jau ziņots, ka septembra vidū Rīgas Centrālcietumā, iespējams, vardarbīgā nāvē miris par narkotiku kontrabandu aizturēts vīrietis.

Tāpat kā pēc citiem cietumā konstatētajiem nāves gadījumiem, arī šajā reizē ir sākts kriminālprocess un līķim noteikta ekspertīze. Ierosināta arī dienesta pārbaude, iepriekš pastāstīja IeVP pārstāve Ināra Makārova. Viņa gan nenoliedza, ka vīrieša savaldīšanā, iespējams, ticis izmantots fizisks spēks.

Spure norāda, ka katra cilvēka dzīvība ir vērtība un nav pieļaujams, ka cilvēks to zaudē tiesībsargājošās institūcijās. Ja izmeklēšanas gaitā tiks noskaidrota vainīgā persona, tā tiks saukta pie atbildības, bet pašlaik tiek noskaidroti notikušā apstākļi. Pārbaudītas tiek vairākas iespējamās versijas, un patieso nāves cēloni būs iespējams konstatēt tikai pēc ekspertīzes slēdziena.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS), iespējamais narkokurjers Centrālcietumā ievietots vienā kamerā ar vēl vismaz desmit ieslodzītajiem un ticis piekauts līdz nāvei. No IeVP vadības Seržants uzzinājis, ka cietumā vīrietim sākusies delīrija lēkme, viņš izrāvies korpusa koridorā un meties bēgt, tāpēc cietumsargiem viņa apturēšanai nācies pielietot fizisku spēku.

Cita starpā Seržants pastāstīja, ka bojāgājušā brālis par narkotiku ievešanas gadījumu ir aizturēts un nonācis cietumā Somijā. Bez tam Seržanta rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka abi brāļi narkotikas pārveduši bēdīgi slavenā Somijā ieslodzītā latviešu narkotiku kontrabandista Rolanda Priverta uzdevumā.

LA.lv