×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Par Latvijas Lūciju kronēta skolniece no Saldus Anna Karolīna (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas Savienības mājā Lūcijas tradīciju gaisotnē kronēta šā gada Latvijas Lūcija – par simbolisko gaismas sūtni kļuva skolniece no Saldus Anna Karolīna Šaule.

Kā portālam “LA.lv” pastāstīja konkursa rīkotāji, žūrijā piedalījās arī īpašā viešņa – Dziesmusvētku virsdiriģente Aira Birziņa. Pretendentes uz Lūcijas kroni dziedāja, atbildēja uz jautājumiem par Lūcijas tradīciju.

Gaismas karalienes titulu ieguva Saldus 1.vidusskolas skolniece Anna Karolīna Šaule, kura eseju dalībai konkursā bija uzrakstījusi savā 17. dzimšanas dienā.

Anna Karolīna par sevi stāsta šādi: “Mans dzinējspēks ir mana ģimene – māmiņa, tētis, māsa, vecmāmiņa, vectētinš, kā arī draugi un skolotāji, kuri ar savu neatlaidīgo darbu iedvesmo mani būt vēl labākai un nekad nepadoties. Ar pozitīvajām emocijām, kuras es gūstu no viņiem, varu padarīt pasauli un Latviju labāku, jo, manuprāt, atslēga uz cilvēka laimi slēpjas viņa smaidā, kas liek atplaukt sirdīm, kuras ilgi bijušas aukstas.”

Meitene pagājušajā mācību gadā Ziemassvētkos saņēma titulu “Sirsnīgākais klasesbiedrs”. Anna Karolīna dejo tautas deju grupā „Kursa”, dzied skolas korī un ansamblī. Viņa no visas sirds pateicas saviem draugiem un mūzikas skolotājai Indrai Eisulei, kuri meiteni iedrošina arī dziedāt.

Anna Karolīna uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt cilvēkiem un dalīties ar viņiem pozitīvismā, jo ne vienmēr naudai ir noteicošā nozīme, lai kādam varētu palīdzēt – skaistāk un patiesāk ir tad, kad dalās dziesmās un labos vārdos. Tieši tā Anna Karolīna motivēja savu vēlēšanos kļūt par Latvijas Lūciju – “gaismas un laba nesēju mūsu mazajā un tik mīļajā Latvijā.”

Jau vairāk nekā divdesmit gadus Latvijā tiek svinēta no mūsu kaimiņvalsts Zviedrijas pārņemtā tradīcija – Lūcijas diena.

Lūcijas Fonds Latvija (LFL) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā rīko ikgadējo konkursu uz Latvijas Lūcijas titulu. Meitenēm bija jāiesūta pieteikumus esejas formā ar pamatojumu, kādēļ viņas uzskata, ka ir cienīgas tikt izraudzītas. Meitenēm, kuras neieguva Lūcijas titulu, būs iespēja kļūt par pavadonēm un doties gaismas vizītēs un labdarības izbraukumos kopā ar Lūciju.

Lūcijas dienas svinēšana ir viena no skaistākajām tradīcijām Eiropā. 13. decembrī saskaņā ar Eiropas kristīgajām tradīcijām tiek svinēta Lūcijas diena. Lai arī tā nav oficiāla Adventes daļa, Svētās Lūcijas diena iezīmē Ziemassvētku sākumu, un tā nozīmē cerību un gaismu. Lūcijas misija šajā laikā ir nest gaismu, labestību, kas tiek saistīta ar vārda “Lūcija” tulkojumu (no latīņu vārda “lux”, “lucis” – gaisma).

Arī Latvijā kopš 1991. gada svin Lūcijas dienu, kad par Latvijas pirmo Lūciju Doma baznīcā tika kronēta tagadējā Lūcijas fonda dibinātāja Anna Buša.

Par Lūciju izraudzītajai meitenei galvā tiek likts kronis ar degošām svecēm, un viņa gada vistumšākajā laikā dodas gaismas vizītēs, lai cilvēkiem simboliski nestu gaismu. Galvenais, kas tiek ņemts vērā Latvijas Lūcijas konkursā, – lai meitene tiešām ar savu būtību un izturēšanos izstarotu gaišumu. Tomēr Lūcijai un viņas pavadonēm ir vēlams prast dziedāt, jo pēc kronēšanas meitenes dodas gaismas vizītēs uz veco ļaužu pansionātiem, slimnīcām, pie bērniem, lai Ziemsvētku gaidās ar dziesmu nestu gaišumu sociāli visievainojamāko cilvēku grupām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. NU, galīgi aptrakuši ! Adventes vainags uz galvas….Vai mums Latvikā savas tradīcijas nav ???

Draugiem Facebook Twitter Google+