×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Par lēnu: Brālis vīlies par lietu kārtību pazuduša cilvēka meklēšanā (11)

31 gadu vecais Ainārs Jēgers31 gadu vecais Ainārs Jēgers

Foto no "skaties.lv"

Zigmunds ir vīlies par lietu kārtību pazuduša cilvēka meklēšanā, kas, viņaprāt, ir par ilgu un lēnu, pirmdienas vakarā vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Runa ir par bezvēsts pazudušo Aināru Jēgeru – viņa brāli. Jaunais vīrietis 4.oktobrī izgāja no savām mājām Čiekurkalnā un joprojām nav devis par sevi nekādu ziņu.

Brālim izšķiroša šķiet telefona peilēšana, kas, iespējams, varētu dot informāciju par apkārtni, kurā meklēt.

“Uzrakstīju iesniegumu, ka brālis pazudis. Pieņēma, teica, ka sūtīs tālāk citam kantorim. Nākamajā dienā atnāca paskatīties viņa dzīvokli. Prasīju, kas notiek ar lokāciju, jo daudzi draugi interesējas. Esot iesniegums nosūtīts tālāk,” stāstīja Zigmunds.

“Jau nedēļu gaidām, paši meklējam. Kas man jāpakustina, lai lietas ātrāk aiziet?” viņš jautā.
Ģimene in draugi izmēģinājuši visus variantus, arī vērsušies pie dziednieces.

“Ja nedēļu atstāj kaut ko plūstam, – jo ilgāk velc, jo grūtāk atrast,” viņš izteicās. Klusībā tuvinieki cer, ka Ainārs ir dzīvs, taču reālie fakti liekot domāt, ka pazudušo varēja glābt, ja viņu atrastu uzreiz.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava portālam “la.lv” stāstīja, ka iesniegums par personas pazušanu tika saņemts 5.oktobra vakarā. “Tā bija pilngadīga un lemtspējīga persona. Skatoties no šodienas viedokļa, arī pēc “Degpunktā” sižeta, bieži aina ir citāda, nekā iesnieguma pieņemšanas laikā,” viņa norāda. Pazudušais bija 31 gadus vecs vīrietis, kas nebija ieradies uz tikšanos un, iespējams, iedzēris zāles. Nekas neesot liecinājis, ka vīrietis par sevi nespēs parūpēties.

Šādu iesniegumu par pilngadīgas personas pazušanu policijai esot daudz. Prioritātes ir bērni, veci cilvēki, kas nespēj par sevi parūpēties, un cilvēki, par kuriem aizdomas, kas krituši par upuriem noziedzīgām darbībām.

Pirmās darbības pēc iesnieguma saņemšanas, ko veic policija, ir informācijas ievākšana, piemēram, no slimnīcām un arī morga. Tad iesniegums tiek nosūtīts specializētajai nodaļai. Zigurda iesniegumu nodaļa reģistrējusi šodien, 11.oktobrī. Kad tas ievadīts sistēmā, tad juridisks pamats prasīt datus no mobilā sakaru operatora. Šādi dati šobrīd [otrdienas pēcpusdienā] ir saņemti, pavēstīja Pildava.

Vienlaikus viņa norāda, ka šādu informāciju tik viegli trešajām personām izpaust nevar, “Varianti ir dažādi, situācijas tiek izvērtētas,” viņa skaidro. Zigurda iesniegumā par pazudušo brāli neesot bijis sacīts, ka viņam ir smagas veselības problēmas, kas esot svarīgs aspekts, piebilda Valsts policijas pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Policija gada laikā saņem ap 5000 iesnieguumu par personu pazušanu,t.i. katru dienu “pazūd ap 14 cilvēku; kura no pazudušo meklēšanai dodama priekšroka, ja pieredze rāda, ka 80% no pieteiktajiem pazudušajiem faktiski nekur nav pazuduši un viņu prombūtnei nav bijuši kriminālu vai dzīvībai bīstamu iemeslu, bet tie bezatbildīgi nav brīdinājuši tuviniekus par savu prombūtni? Kādas indikācijas šajā konkrētajā gadījumā norāda uz brāļa pazušanas krimināliem cēloņiem, lai ieviestu pasākumus, kuri skar cilvēka personiskās dzīves sfēras? Vai cilvēkam ir tiesības pazust, vai arī jebkurā gadījumā, ja kādam ienāks prātā, pat ja tas ir radinieks, policija drīkst sākt telefona peilēšanu, interneta bankas kontu pētīšanu, e-pasta sarakstes pētīšanu u.c.? Saprotot jaunā cilvēka rūpes un dvēseles stāvokli, tomēr jāpadomā, pirms mest akmeni policijas dārziņā, vai arī jāiet strādāt policijā un jāsakārto šīs lietas, ja jau tur neviens nezina, kas darāms

 2. Ļoti jūtu līdz,jo arī mans brālis ir pazudis un neviens viņu nemeklē. Policisti pastaigājuši pa mežu,kādam ko pajautājuši un viss. Nu jau divi mēneši kā nav nekādas ziņas.

 3. Telefonu sarunas iznema pec vairakiem menesiem, bet tas tika parveidotas Microsoft Office Excel formata, policijas iecirkini un orginali ko telefona kompanijas ir bezvests pazudusi.

 4. Vienkarsi Latvija policija ir tikai tad, kad sopda nauda jaiekase.

 5. Policistam pat nebija kauna pateikt, ko sedi Irija brauc un pati mekle savu delu.

 6. Ja sutitu registretas vestules tad vismaz var izsekot kad sanema un kura dartuma, bet atrak ir Fax, vai skaneti dokumenti e – pasta. Mes sutijam faksu, ta musu iesniegumu sanema laicigim, bet meklesanu tapat neuzsaka, pat noradita tika vieta no kurienes pazuda un kada radiusa jamekle, bet policija pat nepakustejas vienu metru un pat aizliedza meklet ar suniem bezvests pazuduso organizacijai.

 7. Neviens pat nav ieintresets meklet, un ari policija nemekle, musu gadijuma ta ari bija vispar nemekleja.

 8. tad nav vienotas sistēmas par morgiem un slimnīcām?????????????????????????????????? kas mums ir? tikai bārbijas????????????????????????? un hokejs

 9. Tieshaam,Sherloks Holmss tajos laikos aatraak straadaaja!Kauns Latvijas policijai.

 10. Es ar svārssta palīdzību varu noteikt,vai cilv.ir dzīvs. Šis cilvēks ir dzīvs,be svārsts uzrāda,ka nav Latvijā.

  • Zinot Aināru- viņš tā nekad nerīkotos! Ļoti ceru, ka dzīvs un vesels!!!! Izturību un spēku līdzcilvēkiem un ģimenei!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+