×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Par Nīderlandes jūrnieka piekaušanu Ventspilī diviem jauniešiem piespriež reālus cietumsodus, vienam – nosacītu brīvības atņemšanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

Krimināllietā par smagu miesas bojājumu nodarīšanu Nīderlandes jūrniekam Ventspils tiesa šodien diviem apsūdzētājiem vīriešiem piespriedusi reālu brīvības atņemšanu, bet vienam jaunietim – nosacītu cietumsodu, aģentūru LETA informēja Ventspils tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Divus apsūdzētos tiesa atzinusi par vainīgiem viņiem izvirzītajās apsūdzībās par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu grupā, kā arī par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Vienam vīrietim tiesa piespriedusi reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un policijas kontroli uz diviem gadiem, bet otram jaunietim – reālu brīvības atņemšanu uz trim gadiem un trim mēnešiem un policijas kontroli uz diviem gadiem. Trešais apsūdzētais vīrietis noziedzīga sastāva trūkuma dēļ atzīts par nevainīgu un attaisnots viņam izvirzītajā apsūdzībā pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta 2.daļas 5.punkta par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi personu grupa. Šo vīrieti tiesa atzinusi par vainīgu tikai pēc KL 231.panta 2.daļas par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Tiesa trešajam apsūdzētajam vīrietim piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem ar pārbaudes laiku uz trim gadiem.

Pilnais spriedums lietā iesaistītajām pusēm būs pieejams 4.decembrī. Pēc tam to 10 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Jau ziņots, ka krimināllieta tika iztiesāta saistībā ar incidentu, kas risinājās pie kāda Ventspils naktskluba 2014.gada maijā – laikā, kad Ventspilī uzturējās starptautiskās mīnu meklēšanas operācijas “Open Spirit 2014” dalībnieki. Tobrīd 21 gadu vecais jūrnieks no Nīderlandes tika piekauts un ar smagu galvas traumu ievietots Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, bet vēlāk ar helikopteru reanimatologu brigādes uzraudzībā transportēts uz mītnes valsti, kur turpināja ilgstošu atveseļošanos un izgāja vairākus rehabilitācijas kursus.

Šajā krimināllietā bija apsūdzēti trīs 1991., 1992. un 1994.gadā dzimuši vīrieši. Viņiem izvirzītas apsūdzības pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta 2.daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi personu grupa. KL par to paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem.

Tāpat vīrieši bija apsūdzēti pēc KL 231.panta 2.daļas par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. KL par to paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Ventspils tiesā lietas iztiesāšana tika sākta septembrī, nopratinot cietušo un lieciniekus. Viens liecinieks uz tiesas sēdi nebija ieradies, tāpēc līdz 19.novembrim bija izsludināts tiesas sēdes pārtraukums.

Kā ziņo portāls “La.lv”, jau pašā tiesas sēdes sākumā apsūdzētie atzina savu vainu, bet nepiekrita cietušā prasītajam kompensācijas apjomam – 25 000 eiro, kaut gan pret pašu kompensāciju kā tādu neiebilda. Cietušais nīderlandiešu jūrnieks, kurš tiesā bija ieradies bez advokāta, bet ar vairākiem Nīderlandes vēstniecības pārstāvjiem, norādījis, ka viņš naudu prasa tikai par fiziskajām ciešanām, ne psiholoģiskajām, jo tās mērojamas miljonos – viņš līdz mūža galam paliks invalīds. Pēc sišanas viņš ilgstoši atradies komā, zaudējis darbu un daļēji runas spējas, no jauna bijis spiests mācīties staigāt, ziņo “La.lv”.

Jau ziņots, ka smagi piekautais Nīderlandes jūrnieks Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā tika nogādāts 2014.gada 11.maijā plkst.4.30.

Trīs dienas vēlāk policija aizturēja četrus jaunus vīriešus aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu starptautisko militāro mācību “Open Spirit” dalībniekam.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka naktī pie kādas izklaides vietas Ventspilī izcēlies konflikts starp vairākiem vietējiem iedzīvotājiem un diviem Nīderlandes pilsoņiem – starptautisko militāro mācību dalībniekiem. Pēc konflikta viens ārvalstu jūrnieks ar smagām traumām nogādāts slimnīcā, bet otram hospitalizācija nebija nepieciešama.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu un izdarīts personu grupā, kā arī par smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Tobrīd 21 gadu vecais jūrnieks pērn no 11. līdz 19.maijam ārstējās Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, bet 19.maijā viņš ar speciālu bruņoto spēku medicīniski aprīkotu helikopteru kvalificētas reanimatologu brigādes uzraudzībā tika transportēts uz mītnes valsti.

Arī pēc pacienta pārvešanas uz Nīderlandi Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca turpināja interesēties par jūrnieka veselības stāvokli, noskaidrojot, ka transportēšana noritējusi veiksmīgi. Viņš turpinājis ārstēties slimnīcā Nīderlandē un vēlāk izgājis vairākus rehabilitācijas kursus.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pērn oktobrī informēja, ka tā ir saņēmusi informāciju no Nīderlandes Aizsardzības ministrijas pārstāvja par pacienta atveseļošanos. Toreiz tika ziņots, ka pēc pēdējā rehabilitācijas kursa, kas beidzies pirms divām nedēļām, jūrnieks labā veselības stāvoklī ir atgriezies mājās pie vecākiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gada garuma stāsts par zvēriem latviešiem un labiem krieviem! Tiesai ir bijis grūts darbs! Daudzi jautājumi, ko jāskaidro tādās lietās, palika neskarti.

  2. to kad tie NATO DZERAJI NECIENIGI UZVEDAS MIZDAMI KUR TIK VAREDAMI TAS NEKAS vajadeja ta noslanit un nolaizit apmiztas vietas lai atceras uz visu muzu ka jauzvedas mazak izradisies sie DZERAJI NATO.

Draugiem Facebook Twitter Google+