×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2016
Drukāt

Par nodokļu nemaksāšanu piespriež divus gadus cietumā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa personai par izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 235 000 latu (334 000 eiro) apmērā piemēro brīvības atņemšanu uz diviem gadiem.

Kā informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, krimināllietā, kurā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors cēla apsūdzību vienai personai par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumu valstij 334 536 eiro apmērā, tiesa apsūdzētajam piemērojusi divu gadu brīvības atņemšanas sodu bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz trīs gadiem.

Apsūdzētā persona, būdama kāda uzņēmuma saimnieciskās darbības faktiskā veicēja, laika posmā no 2008.gada 16.jūnija līdz 2009.gada 28.aprīlim Valsts ieņēmumu dienestam iesniedza pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas un gada ienākumu deklarāciju, kas saturēja apzināti nepatiesu informāciju.

Tādējādi apsūdzētais nenodrošināja normatīvajiem aktiem atbilstošu nodokļu aprēķināšanu un samaksu, kā rezultātā minētais uzņēmums izvairījās no nodokļu nomaksas lielā apmērā, neiemaksājot valsts budžetā 182 689 eiro un uzņēmuma ienākuma nodokli 151 847 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad tiks tiesāti tie, kuri šo valsti izlaupīja???

  2. Kad bus sods par sociala nodokla nemaksasanu/

Draugiem Facebook Twitter Google+