×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. septembris, 2017
Drukāt

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas “New Dublin Voices” (diriģente Bernija Šerloka).

Otro vietu un 2000 eiro naudas balvu ieguva Koper mūzikas skolas meiteņu koris (Slovēnija, diriģente Maja Cilenšeka).

Trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva Harlandas kamerkoris (Zviedrija, diriģents Dāvids Molins). Par konkursa labāko diriģentu tika atzīts Emīla Dārziņa jauktā kora diriģente NORA VĪTIŅA, bet labākais obligātā skaņdarba – Ērika Ešenvalda opusa “Lux Aeterna” – interprets ir Kopera mūzikas skolas meiteņu koris.

Pēc pirmās dienas rezultātiem finālam izvirzīti tika pieci kori – vīru koris “Svanholm Singers” (Zviedrija), jauktais koris New Dublin Voices (Īrijas), jauktais koris “Harlanda Chamber Choir” (Zviedrija), Emīla Dārziņa jauktais koris (Latvija) un Koper mūzikas skolas meiteņu koris (Slovēnija).

Konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols: “Ir reizes, kad negribas, lai kaut kas beidzas. Un šodien ir tāda reize, jo ir tik satraucoši redzēt, kā kori sacenšas, sadraudzējas un bauda Jūrmalas viesmīlību. Konkursa koru līmenis ir augsts, tikšana finālā bija vien dažu simtdaļu jautājums. Trešais konkurss notiks jau nākamgad – 2018. gada 21. – 23. septembrī Latvijas valsts simtgades zīmē. ”

“Šo konkursu gribu salīdzināt ar nošu partitūru – notis ir pierakstītas skaidri, konkurss ir noorganizēts līdzvērtīgi, mehānisms strādā. Un tad – nāk kori, kuri to visu piepilda ar emocijām, skaņām, liek tām dzīvot un elpot visaugstākajā mākslinieciskajā izpildījumā. Lieliska iniciatīva un izcils risinājums. Latvija – izslavētā koru zeme – sen bija pelnījusi tādu notikumu,” par konkursu stāsta obligātā skaņdarba autors, komponists Ēriks Ešenvalds.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. kas nu tiešām nebija nekādā līmenī, tā bija tv24 tiešraide, absolūts diletantisms tehniskajā izpildījumā

  2. Kā par Baltijas jūras koru kankursa uzvarētāju var kļūt koris no Īrijas??? Kā?

  3. Paldies Jānim Ozolam par acu atvēršanu, realitātes parādīšanu – izrādās, mūsu koru līmenis nemaz nav tik augsts. Kur ir tie mūsu SUPER kori, kāpēc nepiedalās, lai cīnītos par pirmajām vietām? Tagad vairs neticēšu nevienam mūsu koru dižgaru teiktajam, ka mums ir koru lielvalsts…

    • Jā, ar ierobežotu informācijas daudzumu viegli nonākt pie šāda secinājuma! Atliek vien apskatīties iepriekšējā gada konkursa vai vietējo skašu rezultātus, lai bilde kļūtu skaidrāka. Visu cieņu abiem Latvijas koriem, kas spēj konkurēt ar ļoti spēcīgiem ārvalstu koriem!

  4. Galvenais ieguvums – vispārējā labvēlības, draudzības un pretimnākšanas atmosfēra. Vēl viens mazs, mazs solītis pretī `Dziesmu vara / uzveica karu`. Mazs solītis, bet aizies tālu pasaulē.

  5. Lielisks pasākums! Latvijas koristiem skaista nedēļas nogale – baudīt augsta līmeņa koru konkursu tepat – mūsu mazajā Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+