Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
9. septembris, 2014
Drukāt

Par pusmiljonu eiro palielina valsts atbalstu sējumu apdrošināšanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ņemot vērā lauksaimnieku pieaugušo interesi par sējumu apdrošināšanu, valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt valsts atbalstu apdrošināšanas polises izmaksu segšanai, informē ZM.

Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) sniegto informāciju šogad atbalsta pasākumā “Apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai” piešķirtais finansējums 853 723 eiro ir jau pilnībā apgūts. Tāpēc nolemts valsts atbalstu polišu iegādes izdevumu segšanai palielināt par pusmiljonu eiro – līdz 1 353 723 eiro.

Resursi atbalsta palielināšanai par sējumu apdrošināšanu rasti ZM iekšienē, attiecīgi par pusmiljonu eiro samazinot finansējumu pasākumā “Atbalsts pārtikas kvalitātes shēmām”.

Ministrijā atgādina, ka valsts atbalsts sedz 50% no apdrošināšanas polises kopējām izmaksām. Pēc aizvadītajā ziemā piedzīvotā kailsala un tam sekojošajām postošajām pavasara salnām, kas radīja lielas labības pārsēšanas izmaksas, lauksaimnieki sākuši aktīvi izmantot apdrošināšanas pakalpojumu.

“Tā kā tuvākajā laikā sāksies arī ziemāju sējumu apdrošināšana, tad ir nepieciešams finansējuma palielinājums atbalstam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai, lai nodrošinātu tā nepārtrauktību un LAD nebūtu uz nenoteiktu laiku jāpārtrauc iesniegumu pieņemšana,” norāda ministrijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+