×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Par Rīgas Pieminekļu padomes priekšsēdētāju ievēl Spārīti (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Pieminekļu padome trešdien par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti, kuram jau ir vairāk nekā desmit gadu ilga pieredze Pieminekļu padomes vadīšanā, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Spārītis uzsvēra, ka Pieminekļu padome palīdzēs panākt vienošanos starp vēsturniekiem, māksliniekiem un dažādām in”stitūcijām, kā arī būs kvalificēts palīgs pašvaldībai objektu izvietošanai publiskajā telpā. “Vēlos, lai mūsu darbā valdītu konstruktīvs un lietišķs gars, kas dotu vislielāko labumu pilsētai,” viņš piebilda.

“Ir lielas lietas, kam pievērsīsim pastiprinātu uzmanību – priekšpilsētas, jaunie dzīvojamie rajoni, kuru veidols jāpadara civilizētāks un humānāks. Tāpat jāpievērš uzmanība nozīmīgu vēsturisku datumu pārcelšanai vides objektu valodā – tas ir ne tikai saistībā ar Latvijas Republikas simtgadi, bet arī ar Reformācijas 500. gadadienu,” norādīja Pieminekļu padomes priekšsēdētājs.

Rīgas dome šovasar apstiprināja jaunu sastāvu Pieminekļu padomei. Padome sastāv no 17 locekļiem – dažādu jomu ekspertiem, kā arī pārstāvjiem no domes frakcijām un pašvaldības institūcijām.

Pieminekļu padomei vajadzēs iniciēt un īstenot pilsētas ilgtermiņa attīstības vīziju vides dizaina un mākslinieciskās kvalitātes jomās; sagatavot atzinumus par visu veidu pieminekļu, memoriālo ansambļu, tēlnieciski dekoratīvo veidojumu un piemiņas zīmju uzstādīšanu, atjaunošanu un pārveidošanu publiskajā ārtelpā Rīgā; izvērtēt iesniegtos priekšlikumus un sagatavot atzinumus par sabiedriski un kultūrvēsturiski nozīmīgu notikumu vai personu piemiņas iemūžināšanu publiskajā ārtelpā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Spārītis aizstāv okupantus un to noziegumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+